101 yıl önce Maraş’ta yazılan destan etkinliklerle kutlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » 101 yıl önce Maraş’ta yazılan destan etkinliklerle kutlanıyor
101 yıl önce Maraş’ta yazılan  destan etkinliklerle kutlanıyor

Yakın tarihimizin şahit olduğu en önemli direnişlerden birisi olan ve şehrin tüm fertleriyle birlikte Kahraman ilan edildiği Kahramanmaraş’ta, Millî Mücadelenin 101. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 5-12 Şubat tarihleri içinde planlanan Kurtuluş Haftası etkinlikleri Cuma Namazı sonrasında düzenlenen Flashmob gösterisiyle başladı. Mehmet Ali Kısakürek’in Alem-i İslam’a Hitap Beyannamesini okumasının canlandırıldığı anlar meydanda bulunan insanlar tarafından ilgiyle izlendi. Büyük bir merak ve şaşkınlıkla izlenen sokak gösterisi duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Meydanda toplanan insanlar, Mehmet Ali Kısakürek ve arkadaşlarının çağrısıyla tıpkı 101 yıl önce olduğu gibi kaleye doğru yürüdüler.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yaptığı konuşmada, “Kahramanmaraş’ın kurtuluşu Anadolu’ya ilham vermiştir. Ecdadımızı rahmetle anıyoruz. İstiklal İlham Verir” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

101 yıl önce Maraş’ta yazılan destan etkinliklerle kutlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kemer Kuzdere’de alt yapı çalışması sürüyor Sektör liderlerinden dev bir adım daha: E-İhracatta sınırlar kalkıyor Deniz Akkaya Zayıflatmaya yakın dostuyla başladı Konak’tan Torosgücü’ne şampiyonluk primi ‘‘BAYRAK 3’’ FİLMİNE HOLYWOOD STARI Beğeni Satın Alarak Amaca Ulaşma Kolaylığı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır