Airbus, Avrupa’nın radar uyduları için ilk beş metrelik konuşlandırılabilir reflektörünü başarıyla sundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Airbus, Avrupa’nın radar uyduları için ilk beş metrelik konuşlandırılabilir reflektörünü başarıyla sundu
Airbus, Avrupa’nın radar uyduları için ilk beş metrelik konuşlandırılabilir reflektörünü başarıyla sundu

Airbus, Avrupa’nın ilk beş metrelik konuşlandırılabilir anten reflektörünü başarıyla sundu. 70 kilogramlık açılabilir reflektör, dünya gözlemi için bir radar cihazından daha yüksek çözünürlük sağlanmasına yardımcı olacak. Olağanüstü hafif tasarımı, kuvvetliliği ve sağlamlığı ile yarı sert reflektör teknolojisi, klasik örgü reflektörlere kıyasla önemli avantajlar sunuyor.

Reflektör, geniş çapı ile herhangi bir roket kaportasına sığmadığından kompakt bir şekilde istiflenmesi gerekiyor. Kaporta serbest bırakıldıktan sonra, reflektör 1,6 ila 5 metre aralığında bir çiçek gibi açılıyor. Çözülemez parabolik reflektör konsepti, uygun maliyetli ve küçük radar görevleri veya takımyıldızlarını etkinleştirerek Airbus’un pazara girmesini sağlıyor.

Yoğun konuşlanma ve çevresel testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından, kalifikasyon modeli, uydu sistemi seviyesinde daha ileri testler için müşteriye teslim edildi. 2021’de uçuş biriminin teslim edilmesi planırken 2022’de ihracat müşterisi için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Airbus, Avrupa’nın radar uyduları için ilk beş metrelik konuşlandırılabilir reflektörünü başarıyla sundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

‘Enkazdan kendi ellerimle çıkardım!’ Regaib Kandili mesajları resimli 2020 kısa kandil tebrik sözleri Isıtmanın Uzmanı Buderus’tan Verimli Isınma İpuçları Beykoz, Sanal Ortamda Gerçek Hikâyelere Ev Sahipliği Yapacak Erçağ Çalışkan Sinemaya Yeşil Işık Yaktı Bursa’da Küçüklerden büyüklere çevre dersi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır