Akhisar’da coğrafi işaret kullanımı artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Akhisar’da coğrafi işaret kullanımı artıyor
Akhisar’da coğrafi işaret kullanımı artıyor

Akhisar Uslu ve Domat türü zeytinlerinin coğrafi işaret kullanımı artıyor.

Akhisar Uslu ve Domat türü zeytinlerinin coğrafi işaret kullanımı artıyor. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, coğrafi işareti alınan ürünlerin logo ve amblemlerinin ürünlerde kullanılması için üretici firmalara çağrıda bulundu.

ATSO tarafından 2011 yılında tescil ettirilen ve coğrafi işaretleri alınan “Akhisar Uslu Zeytini” ile “Akhisar Domat Zeytini”nin logo ve amblem kullanımı için ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve S.S. Konurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hayrullah Bilen “kullanım sözleşmesi” imzaladı.

Coğrafi işaret kullanımının önemine değinen Erdayıoğlu “Coğrafi işaret ürüne yönelik olarak ayırt edicilik sağlar, coğrafi kaynak belirtmek, üretim metodunu ve kaliteyi garanti etmek demektir, aynı zamanda çok iyi bir pazarlama aracıdır” dedi. Erdayıoğlu, coğrafi işaretli ürün kullanımının giderek yaygınlaştığına da dikkat çekerek “Coğrafi işaretli ürünlerin kullanımı yerel üretimi ve kırsal kalkınmayı destekler, geleneksel bilgi ve kültürel değerleri, biyo-çeşitliliği korur. Aynı zamanda rün taklitçiliği ile mücadele eder, bölgenin tanıtımını sağlayarak turizme katkıda bulunur. Tüm bu işlevleri de göz önünde bulundurarak biz de kullanımı artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu. S.S. Konurca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hayrullah Bilen de Başkan Erdayıoğlu’na çabalarından dolayı teşekkür etti.

MANİSA / BEYAZ HABER AJANSI

Akhisar’da coğrafi işaret kullanımı artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kadınlara yönelik online “AWS Cloud Practitioner Day” eğitimi verildi Sezen Aksu’nun ”Yalancı Dünya”sı Ezgi Bıcılı’ya emanet! “Yazmak zor değil, zor olan doğru kelimelerle kendini doğru ifade etmek” Ekmel Nuri Baydur: “Türkiye Pandemiyi Emsal Bir Biçimde Yönetti, Lojistik Altyapısının Gücü Önemli Rol Oynadı” Lüleburgaz’da O güzergahlar için imzalar atıldı! Tamar Öner ve Can Tanrıyar’ın en mutlu günü…

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır