Aklease’den, çevreci projelere odaklanan yeni bir finansman modeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Aklease’den, çevreci projelere odaklanan yeni bir finansman modeli
Aklease’den, çevreci projelere odaklanan yeni bir finansman modeli

Aklease, yeni finasman modeli Aklease Ecolease ile yenilenebilir enerjiye yatırım yapan, enerji ve kaynak verimliliği sağlayan yatırımlara vade ve ödeme avantajı sunmaya başlıyor.  

 

 

Aklease, çevresel-sosyal ve yönetişimsel (ESG) risk anlayışı çerçevesinde sürdürülebilir değer yaratmaya yönelik odaklandığı faaliyetler kapsamında yeni bir finansman modelini hayata geçirdi. Aklease Ecolease ile yenilenebilir enerjiye yatırım yapan şirket, enerji ve kaynak verimliliği sağlayan yatırımlara vade ve ödeme avantajı sağlamaya başlayacak.

 

Hali hazırda finansmanı sağlanan bu yatırımları tek bir ürün çatısı altında topladıklarını söyleyen Aklease Genel Müdürü Çetin Düz, Aklease Ecoleasein sektörde yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliğine odaklanmış ilk ürün olduğunun da altını çizdi. 

 

Kurulduğu günden itibaren banka dışı finans sektöründe öncü ve lider konumunu sürdüren Akleasein Türkiyedeki yenilenebilir enerji finansmanı alanında birçok yeniliği hayata geçirdiğini de ifade eden Düz,  konuşmasına şöyle devam etti:  Aklease Ecolease, Akleasein sürdürülebilirlik bakış açısının ürünü olarak doğdu. Hem işine hem geleceğe yatırım yapmak isteyen şirketler için özel bir ürün. Önümüzdeki dönemde bu ürün ile sektördeki tecrübemiz ve geniş fonlama imkanlarımız sayesinde yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği finansmanında önemli aktörlerden biri olmayı hedefliyoruz ”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aklease’den, çevreci projelere odaklanan yeni bir finansman modeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

“Hayallerin Ötesin Yaşamak” isimli kitabı ile Ebru Dorman Yazarın Dilinden programına konuk oldu Dünyanın en iyi Brawler’ları arasında bir Türk takımı: 3t Gaming Kızılay 2020 insani yardım çalışmalarına mercek tuttu Sabiha Gökçen Havalimanı’nda vazifeli taksiciler sokak hayvanlarını elleriyle besledi Oyuncu Fahriye Evcen Divanev’in Marka Yüzü Oldu 2021’de yabancıların ikamet adresi Türkiye olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır