AKUT, İzmir-Ege Depremi ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKUT, İzmir-Ege Depremi ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.
AKUT, İzmir-Ege Depremi ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Ege Denizi İzmir Seferihisar ilçesi açıklarında 14.51’de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 17,26 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bornova ve Bayraklı’da 5 binanın yıkıldığı bilgisini aldıklarını belirterek, enkaz altında kalan vatandaşlar olduğunu açıkladı.

Son dakika bilgisi olarak AFAD 1 vatandaşımızın boğularak olmak üzere 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 202 yaralı olduğu bilgisini paylaştı.

AKUT Acil Durum Yönetimi görev başında bölgeden gelecek gelişmeleri yakından takip ediyor. AKUT İzmir, Kuşadası ve Manisa ekipleri bölgeye intikal etmiş, İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bodrum, Denizli, Eskişehir, Fethiye, Kaş, Marmaris ve Yarımada ekipleri de deprem ardından bölgeye hareket etmiştir.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

 

AKUT, İzmir-Ege Depremi ile ilgili ilk açıklamayı yaptı. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

KRALİÇELER YETİM KALDI İç ve dış pazarda yükselen talep 2021’in ilk iki ayında üretimi yüzde 15 artırdı Systemair Eurovent’te Başkanlık Düzeyinde Temsil Edilecek GFN Perşembe Güncellemelerinde Bu Hafta: Apex Legends’tan Efsanevi Anlar ve 13 Yeni Oyun Oyuncularla Buluşuyor Aliağa’da Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazırlanıyor Xiaomi Türkiye’nin resmi çevrimiçi mağazası Mi.com’da açıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır