Aliağa’da “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” Etkinliği

Ana Sayfa » GÜNCEL » Aliağa’da “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” Etkinliği
Aliağa’da “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” Etkinliği

Trafikte yaya güvenliğine ve önceliğine dikkat çekmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı başlatılan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinliği İzmir’in Aliağa ilçesinde de gerçekleştirildi.

 

Atatürk Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu önünde organize edilen etkinliğe Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Sürücülerin yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yayalara ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlikte yaya çizgileri katılımcılar tarafından kırmızıya boyandı.

 

ALİAĞA KAYMAKAMI ÖMER KARAMAN: “TÜM TRAFİĞİN DURDUĞU BİR DÜNYAYI ÖZLÜYORUZ”

Ülke genelinde çok önemli bir etkinliğe imza atıldığını ifade eden Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, “Ülkemizde yaya önceliği ile ilgili çalışmaları daha önce başlatmıştık. Bugün de yaya önceliği kırmızı çizgimizdir etkinliğini ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştiriyoruz. Sürücülerimizden isteğimiz şudur, yaya candır tekrar yerine gelmez ama araba her zaman fren yapabilir. Yaya ayağını yola attığı zaman tüm trafiğin durduğu bir dünyayı özlüyoruz” dedi.

 

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “KIRMIZI ÇİZGİ UYGULAMASININ EN GÜZEL ÖRNEĞİNİ ALİAĞA’DA GÖSTERECEĞİZ”

Trafikte yaya önceliğine önem vermeleri konusunda sürücülere çağrıda bulunan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ülke genelinde başlayan kırmızı çizgi uygulamasının en güzel örneğini Aliağa’da göstereceklerini söyledi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aliağa’da “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” Etkinliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TİM’den 5 Kıtada bin 600 iş görüşmesi Türsak Vakfı Başkanı Cemal Okan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Burhan Gün ve Can Okan, T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ile buluştu İstanbul’un dört bir yanında sanat festivali var! Denizli’de DASK ilk sırada Garanti BBVA bankacılıkta “yeni normale” hazır! Samsung Q95T QLED Smart 4K TV, filmleri 4K kalitesinde izleyiciler ile buluşturuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır