Aliağaspor FK’dan TFF’ye Çağrı

Ana Sayfa » SPOR » Aliağaspor FK’dan TFF’ye Çağrı
Aliağaspor FK’dan TFF’ye Çağrı

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nde sezon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Aliağaspor FK’da Başkan Kamil Önal, amatör liglerin başlatılması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) çağrıda bulundu.

Aliağaspor FK’nın resmi sosyal medya hesapları instagram @aliagafutbolkulubu, facebook @aliagaFK2014 ve twitter @AliagaFK2014 üzerinden kamuoyu ile paylaşılan açıklamada, bir lig için istisnai kararın kabul edilemeyeceği, alın teri dökülen, emek harcanarak para kazanılan her işin kutsal olduğu vurgusu yapıldı.

Amatör futbola ve futbolculara sahip çıkılması gerektiğinin de altının çizildiği açıklamada Aliağaspor FK Başkanı Kamil Önal şu ifadelere yer verdi; “Dünyanın her yerinde tüm ligler oynanıyorken, ülkemizde de durdurulan ligler tamamlanmış ve şimdi de başlamışken tek bir lig için istisnai karar kabul edilemez. Alın teri dökülen emek harcanarak para kazanılan her iş kutsaldır. Futbol emek işidir. Futbolcu da ruhuyla, bedeniyle, çabası, mücadelesi ile soğukta, sıcakta, yağmurda, çamurda ailesini geçindirmek için gecesini gündüzüne katan emekçilerdir. Kaldı ki antrenörü, masörü, malzemecisi, şoförü, aşçısı, çaycısı, temizlik personeli bu sektörün birer parçasıdır. Tüm bunları göz ardı etmeden doğru karar en kısa sürede verilmelidir. Ülkemizdeki amatör futbol kulüpleri, amatör futbolcular ve antrenörler, tüm bileşenleriyle hafife alınmayacak rakamlardadır. Bu rakamlar milyonları geçmiştir. Böyle büyük bir futbol ailesinin düşünceleri  dikkate alınmadan karar verilemez, karar verilmemesi de lazımdır. Aliağa Futbol Kulübü olarak amatör futbola ve futbolculara sahip çıkılması en büyük arzumuzdur, bu bağlamda amatör olarak futboluna devam eden futbol kulüplerine ve futbolcu kardeşlerimize destek olduğumuzu kamuoyuna bildirmek isteriz. Unutulmamalıdır ki; Bir ülke futbolunun iyi olması o ülkedeki amatör futbola verilen değerle doğru orantılıdır”

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Aliağaspor FK’dan TFF’ye Çağrı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, meclis toplantısında sert çıktı BBC First’ten İki Yeni Uyarlama Geliyor Hangi yiyecekleri neden canımız çeker? Hepimiz canı bazen çikolatayı, bazen kahveyi, bazen tuzlu besinleri daha çok ister. Bazı dönemler bazı besinleri nedensiz yere daha fazla tüketirizTemmuz 30, 202007 <a href="https://beyazhaberajansi.com/turk-tipi-kahvaltisi-en-sagliklisi/" title="Türk Tipi Kahvaltısı En Sağlıklısı">Hangi yiyecekleri neden canımız çeker?”>   </a>          <a href= Hangi yiyecekleri neden canımız çeker? Hepimiz canı bazen çikolatayı, bazen kahveyi, bazen tuzlu besinleri daha çok ister. Bazı dönemler bazı besinleri nedensiz yere daha fazla tüketirizTemmuz 30, 202007 <a href="https://beyazhaberajansi.com/turk-tipi-kahvaltisi-en-sagliklisi/" title="Türk Tipi Kahvaltısı En Sağlıklısı" /> ABD’nin en çok kazanan CEO’larının fiyatları açıklandı Galatasaray’da hedef 8’de 8 Fiat Concept Centoventi 2019’un En İyi Konsept Otomobili Seçildi!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır