Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Alışan Lolistik ve Naturelgaz’dan Yeşil Adımlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Alışan Lolistik ve Naturelgaz’dan Yeşil Adımlar
Alışan Lolistik ve Naturelgaz’dan Yeşil Adımlar

Kurulduğu 1985 yılından bu yana başta uluslararası nakliye olmak üzere, depo ve antrepo hizmetleri, likit enerji taşımacılığı, entegre lojistik servis sağlayıcılığı gibi pek çok operasyon yürüten; sektörde “kontrat lojistiği” diye de ifade edilen entegre lojistik hizmetleriyle, müşteri taleplerini A’dan Z’ye kurgulayan, ihtiyaca özel lojistik çözümler geliştiren ve ağırlıklı olarak proje bazlı çalışan Alışan Lojistik, müşteri portföyüne son olarak Naturelgaz’ı kattı. Özellikle kimya sektörünün en önemli başlıklarından biri olan tehlikeli kimyasalların lojistiği konusundaki uzmanlığı ile adından sıkça söz ettiren Alışan Lojistik, 2004 yılından bu yana ülkemizde taşımalı doğal gaz (CNG: Sıkıştırılmış Doğal Gaz / LNG: Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) sektöründe başarıyla faaliyet göstermekte olan Naturelgaz’ın 8 Endüstriyel CNG dolum tesisinin taşımalarından sorumlu olacak.  

Yeşil Mutabakat çerçevesinde sürdürülebilirlik çalışmalarına hız verdiklerine değinen ve söz konusu taşımayı da filosuna yeni kattığı CNG’li araçlarla yapacaklarına dikkat çeken Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, “Düşük emisyon oranı ve çevreciliğinden dolayı ülkemizde ve dünyada alternatif yakıt olarak tercih edilen CNG’li araçlar, gerek çevre etkileri gerekse tasarruf avantajları sebebiyle Avrupa, Güney Amerika, Orta Doğu başta olmak üzere tüm dünya genelinde yıllardır yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. CNG’nin araçlarda kullanımı, ülkemizin enerji arzının çeşitlendirilmesine de önemli katkı sağlamaktadır. CNG diğer fosil yakıtlara göre daha düşük sera gazı emisyonları ile soluduğumuz havayı kirleten bileşenlerin hemen hemen hiçbirini barındırmaz. Biz de Alışan Lojistik olarak, Naturel Gaz ile gerçekleştirdiğimiz projede bir yandan onların çevreye katkısına destek sunuyor, öte yandan da taşıdıklarımız ve taşımak için kullandığımız araçlarla kendi karbon ayak izimizi azaltmayı hedefliyoruz” dedi. 2010 yılından günümüze kadarki süreçte müşterilerine hizmet sunarken çevresel koşullara en uygun lojistik uygulamalarını hem kendi bünyelerinde hem de tedarik zincirindeki iş ortaklarıyla hayata geçirmeye özen gösterdiklerinin de altını çizen Damla Alışan, “Kimyasal madde taşıyan tankerlerin çevreye zarar vermeden yıkanmasını sağlayan ilk tank temizleme tesisini 2005 yılında Avrupa Birliği standartlarında hizmete biz açtık. Eş zamanlı olarak ülkemiz lojistik ve kimya firmalarının kullanımına sunduk. Aynı şekilde ilgili mevzuatın çıkartılması konusunda da önemli katkılarımız var. Tüm bu çalışmalarımızın sonucunda, Dünya Sağlık Örgütü desteğiyle kurulan ‘Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ tarafından ‘Çevreci Tesis Ödülü’ne layık görüldük” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Alışan Lolistik ve Naturelgaz’dan Yeşil Adımlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Usta oyuncu Muharrem Erdemir entübe edildi! Kaspersky’den akıllı telefonunuzu ve verilerinizi hırsızlardan korumak için ipuçları Galatasaray, Türkiye’nin ilk Spor Kulübü NFT koleksiyonunu arz ediyor Erol’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması “Ağaçtan Dervişe” Narlıdere’de gala yapıyor! Bd sağlık öncüleri pandemide sağlık çalışanlarında değer kattı.

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır