Araştırma: Trump 2020 seçim yarışını kaybedebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Trump 2020 seçim yarışını kaybedebilir
Araştırma: Trump 2020 seçim yarışını kaybedebilir

Amerika’da ulusal çapta yapılan yeni bir araştırma Başkan Trump için 2020 seçimlerinde tehlike çanlarının çaldığını gösterdi.Quinnipiac Universitesi’nin gerçekleştirdiği ve Fox News’in yayınladığı kamuoyu araştırması’na göre Demokrat Parti adayı eski başkan yardımcısı Joe Biden, Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump karşısında yüzde 53 ile önde. Başkan Trump’ın oy oranı ise sadece yüzde 40.

Araştırma Biden’ın iki düzine civarındaki demokrat başkan adayları içersinde bir miktar zemin kaybettiğini de gösteriyor. Ancak eski başkan yardımcısı Biden, kadın oylarının yüzde 26’sını ve erkek oylarının yüzde 50’sini almayı başarırken; demokrat ya da cumhuriyetçi olmayan seçmenlerin oylarında da en yakın rakibinin yüzde 30 önünde.

Trump sadece Biden’a karşı zor durumda değil. Sosyalist eğilimleri ile tanınan diğer Demokrat Başkan adayı Bernie Sanders da Trump karşısında olası bir genel seçimde yüzde 51’e yüzde 42 önde görünüyor. Diğer demokrat adaylardan Kamala Harris yüzde 9 puan, Elizabeth Warren yüzde 7 puan, Pete Buttigieg ve Cory Booker ise yüzde 5’er puan ile Başkan Trump’ın önünde yarışı götürüyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 70’i amerikan ekonomisinin çok iyi ya da iyi durumda olduğunu belirtirken sadece yüzde 41’i ekonomideki başarının Başkan Trump’a ait olduğunu düşünüyor.

Sonuçların Başkan Trump’ın ekibini harekete geçirmesi gerektiğini ifade eden Quinnipiac Universitesi araştırma birimi direktör yardımcısı Tim Malloy, “Seçimler bugün yapılsa eski başkan yardımcısı Biden ve diğer Demokrat adaylar Başkan Trump’ı mağlup ediyor. Seçim gününe daha 17 uzun ay var ancak Biden açık farkla önde” dedi. 

Bunun yanında Malloy, Başkan Trump’ın onay oranının hala yüksek seviyede olduğunu da kaydetti. Son araştırmada yüzde 42 seviyesinde görünen Trump’ın onay oranı bir Quinnipiac Universitesi araştırmasında aldığı en yüksek oran olan yüzde 43’ün yalnızca bir puan altında.

Araştırma: Trump 2020 seçim yarışını kaybedebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kar geliyor, İBB hazır bekliyor! “Yazmak zor değil, zor olan doğru kelimelerle kendini doğru ifade etmek” Meyve suyunun üç atlısı şeftali, kayısı ve vişne Samsung Q95T QLED Smart 4K TV, filmleri 4K kalitesinde izleyiciler ile buluşturuyor! Bu İsmi Çok Duyacaksınız!: Surf Arabesk TÜRK TURİZMİNİN ÖNCÜSÜ  ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB AÇILDI

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır