Aslı Şafak:” Bence Televizyonların Kadınlara Yer Açması ve Şans Tanıması Gerekiiyor”

Ana Sayfa » MAGAZİN » Aslı Şafak:” Bence Televizyonların Kadınlara Yer Açması ve Şans Tanıması Gerekiiyor”
Aslı Şafak:” Bence Televizyonların Kadınlara Yer Açması ve Şans Tanıması Gerekiiyor”

Gazeteci, yazar Aslı Şafak kariyer yolcuğunu, gazetecilik mesleğini ve “Aslı Şafakla İşin Aslı” programı hakkında merak edilenleri MAG okurları için anlattı.

Ekonomi anlatımından sonra talk showa geçiş sürecini paylaşan Şafak, “Hem ülkenin konjonktürel durumu hem de benim üretkenliğim biraz kısırlaşmıştı. Yeni ve başka bir şey arıyordum. Neden akşamları Talk Show yapmıyorum diye düşündüm. Zorlukları tabii ki vardı çünkü keskin bir dönüş oldu. Yeni bir alan yaratarak kendimi burada tanımak istedim” diye konuştu. Şu anda ekranlarda tek kadın talk show programcısı olduğunu belirten başarılı programcı, “ Türk televizyonlarında şu an Talk Show yapan tek kadınım. Talk Show alanında, kemikleşmiş bir erkek egemen durum var. Bu nedenle hep erkeğe alışığız. Birkaç kadın şansını denedi ama ne yazık ki uzun vadeli olamadı. Oysa kadınlar da erkekler kadar hazırcevap, esprili, bilgili, donanımlı, zeki ve kıvrak olabilirler. Bunu göstermekte hiçbir sorun yok. Bence televizyonların da kadınlara yer açması ve şans tanıması gerekiyor.

Aslı Şafak:” Bence Televizyonların Kadınlara Yer Açması ve Şans Tanıması Gerekiiyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çiğdem Tunç’tan son bomba; efsane kadın ‘Cahide Sonku’ Erdoğan: Kapıları kapatmayacağız Çiğli Belediyesi evde temizlik projesi yeniden başladı Canon’un Yeni Sinema Kamerası “Canon Vision”da Görücüye Çıkıyor Samsung Q95T QLED Smart 4K TV, filmleri 4K kalitesinde izleyiciler ile buluşturuyor! Tatil öncesi bakım zamanı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır