Avukat Latif Cem Baran: İsmim Ali Babacanla Anılmasın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Avukat Latif Cem Baran: İsmim Ali Babacanla Anılmasın
Avukat Latif Cem Baran: İsmim Ali Babacanla Anılmasın

Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen olaylardan dolayı üzgün olduğunu belirten Avukat Latif Cem Baran, isminin birlikte anılmasından rahatsız olduğunu ifade ettiği Deva Partisi Başkanı Ali Babacan’a tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından Ali Babacanın yayınladığı mesaja tepki gösteren Baran,” Senin bu “sahte duruşlarını” gördüğümüz için yanımızda değilsin, olamazsın” dedi.
AK Parti Kurucuları arasında yer alan ve parti kuruluş aşamasında Babacanla görüştüklerini ifade eden Baran, neden isminin DEVA Partisi ile anılmaması gerektiğini bir kez daha yineledi. Baran “ Kendi siyasi çıkarları için maksadını aşmış bu gösterilerin savunulması vicdanen ve siyaseten doğru değildir. Bu sahte duruşları ve kendi siyasi çıkarları uğruna toplumsal değerleri hiçe sayan politikalarını çok daha önceleri gördüğüm için ismimin DEVA Partisi ile anılmasını istemedim. Bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu bugün bir kez daha görüyoruz” dedi.

Gençler Alet Ediliyor

Boğaziçi kampüsünde yaşanan olaylarla ilgili açıklamada bulunan Baran, “ Ülkemizin çok değerli bir üniversitesinde pırıl pırıl gençlerimiz maksadını aşmış bir provakosyana alet edilmektedir. Gençleri kalkan olarak öne sürenler ve maksatları apaçık ortadadır. Türkiye bir hukuk devletidir. Konu ve ortam ne olursa olsun toplumsal değerlerimize hakaret ve de terör propagandası kabul edilemez, edilmemelidir. Bu gençlerimizi daha bilime, eğitime, daha ferah bir Türkiye gerçeğine odaklamamız gerekirken, kendi siyasi çıkarları için provake eden saldırganlaştıran zihniyette suç işlemektedir.
BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Avukat Latif Cem Baran: İsmim Ali Babacanla Anılmasın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Boğaziçi Üniversitesi’nden Covid-19 Aile Araştırması Diz Ömrünü Uzatan Tedaviler Şampiyonluk Ligi’nde 5. Hafta Sonunda   Papara SuperMassive’in Liderliği Devam Ediyor Zorlu PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki sürpriz konuğu yetenekli oyuncu Seda Bakan oldu! Sertel AKP iktidarına bir projesini daha hatırlattı:  “Laf değil iş üretin” Kahraman sağlık çalışanı ilk kitabının gelirini LÖSEV’e bağışladı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır