Aydem Yenilenebilir Enerji, son 3 yılın en büyük halka arzına imza attı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Aydem Yenilenebilir Enerji, son 3 yılın en büyük halka arzına imza attı
Aydem Yenilenebilir Enerji, son 3 yılın en büyük halka arzına imza attı

Türkiye’nin 100 yenilenebilir kaynaklardan enerji üreten en büyük şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arzında 5 kat talep toplandı ve 1,3 milyar Türk Lirası işlem büyüklüğüyle son 3 yılın en büyük halka arzı gerçekleştirildi. 

 

Bireysel yatırımcının 10 kat talep ile yoğun ilgi gösterdiği talep toplama süreci sonucunda halka arz fiyatı 9,90 TL olarak belirlendi.

 

Konsorsiyum liderliğini Garanti BBVA Yatırım, İş Yatırım, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Yapı Kredi Yatırım’ın üstlendiği; Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım’ın eş liderler olarak görev aldığı Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı için 19-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama sonucunda, toplam 338.548 yatırımcıdan 586.426.281 lot talep geldi. Toplamda 5 kat talep toplandı ve halka arz fiyatı 9,90 TL olarak belirlendi.

              

Halka arzda planlanan yüzde 18’lik ek satış hakkının da kullanılması ile birlikte toplam halka arz büyüklüğü 1,3 milyar Türk Lirası oldu. Böylelikle Aydem Yenilenebilir Enerji, yapıldığı tarih itibarıyla son 3 yılın en büyük halka arzını gerçekleştirdi. 

 

Küpeli: “Hedefimiz, 5 yıl içerisinde portföyümüzün gücünü iki katına çıkarmak”

 

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin sağlam ve sürdürülebilir iş modelinin yatırımcıda karşılık bulduğunu belirten Aydem Enerji CEO’su ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İdris Küpeli şöyle konuştu; “Yatırımcıların, şirketimizin güçlü yapısına ve portföyüne gösterdiği güven sayesinde son üç yılın en büyük halka arzına imza attık. Şimdi çok daha büyük bir aile olarak, kârlı ve güçlü büyümemizi sürdüreceğiz. Hedefimiz, 5 yıl içerisinde portföyümüzün gücünü iki katına çıkarmak. Başta hibrit santral yatırımlarımız olmak üzere, yenilenebilir yatırımlarımıza odaklanarak, bu hedefimize kararlılıkla ulaşacağız.”

 

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. paylarının AYDEM kodu ile 29 Nisan 2021 Perşembe günü, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aydem Yenilenebilir Enerji, son 3 yılın en büyük halka arzına imza attı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dışa bağımlı olmayan bir üretim için yerli ürün tüketimi şart Doktorum Yanımda özel konu ve konuklarıyla ekranlara gelmeye devam ediyor New York Üniversitesine Türk Kültürü Tanıtıldı Yeniden Yapılandırmada Son Gün 31 Ocak Spotify yaz aylarının yeni “sosyal mesafe” trendlerini açıkladı 4 milyarlık sektöre amv’ler destek veriyor, caddeler zam yapıyor.

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır