Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğa Alarm Veriyor” Sergisi, Basın Müzesi’nde Ziyaretçilerini Bekliyor

Ana Sayfa » MAGAZİN » Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğa Alarm Veriyor” Sergisi, Basın Müzesi’nde Ziyaretçilerini Bekliyor
Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğa Alarm Veriyor” Sergisi, Basın Müzesi’nde Ziyaretçilerini Bekliyor

Aydın Doğan Vakfı’nın 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla hazırladığı, Türkiye ve dünyadan birçok karikatüristin çizdiği çevre konulu eserlerin yer aldığı “Doğa Alarm Veriyor” Karikatür Sergisi, Basın Müzesi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı. 

 

Aydın Doğan Vakfı’nın, toplumlararası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatür ile yayma hedefiyle 37 yıldır düzenlediği Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na katılan karikatüristlerin çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla çizdiği karikatürler “Doğa Alarm Veriyor” adıyla bir sergiye dönüştü. Birleşmiş Milletler Konferansı’nın Dünya Çevre Günü olarak kabul ettiği 5 Haziran’da çevrenin korunmasına ve toplumsal farkındalık yaratılmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen sergide Türkiye’nin yanı sıra Endonezya, Slovakya, İran, Rusya, İtalya, Özbekistan, Hırvatistan, Polonya gibi birçok ülkeden karikatüristin eserleri yer alıyor. Küresel ısınma, buzulların erimesi, çevre kirliliği, hava kirliliği, deniz kirliliği, atıklar ve çöpler, ağaçların kesilmesi, değişen atmosfer gibi konulara dikkat çeken birbirinden çarpıcı eserlerin yer aldığı sergi, 5-30 Haziran tarihleri arasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. “Doğa Alarm Veriyor” Sergisi sanalmuze.aydindoganvakfi.org.tr adresinden sanal olarak da gezilebiliyor. 

Her yıl dünya gündemine ışık tutan eserlerin yarıştığı Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na bugüne dek 137 ülkeden 8.800'ü aşkın sanatçı katıldı. Pek çok farklı ülkeden yüzlerce saygın karikatüristin katıldığı yarışmanın Seçiciler Kurulu da dünyanın en önemli karikatür ustalarından oluşmaktadır. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması bugün dünyada “Karikatürlerin Oscar”ı olarak bilinmektedir.

Adres: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi (2.kat)

Divanyolu Caddesi No.76 Çemberlitaş – Fatih – İstanbul

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğa Alarm Veriyor” Sergisi, Basın Müzesi’nde Ziyaretçilerini Bekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

“Hayallerin Ötesin Yaşamak” isimli kitabı ile Ebru Dorman Yazarın Dilinden programına konuk oldu Dünyanın en iyi Brawler’ları arasında bir Türk takımı: 3t Gaming Kızılay 2020 insani yardım çalışmalarına mercek tuttu Sabiha Gökçen Havalimanı’nda vazifeli taksiciler sokak hayvanlarını elleriyle besledi Oyuncu Fahriye Evcen Divanev’in Marka Yüzü Oldu 2021’de yabancıların ikamet adresi Türkiye olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır