Babacan’dan Merkez Bankası rezervleri açıklaması

Ana Sayfa » GÜNCEL » Babacan’dan Merkez Bankası rezervleri açıklaması
Babacan’dan Merkez Bankası rezervleri açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ordu’da katıldığı yerel bir televizyon programında “Merkez Bankası ‘şu kadar döviz satıyorum’ demedi. Piyasaya müdahale görüntüsü oluşmasın diye şeffaf olmayan yöntemleri kullandılar. Tam bir tiyatro.” ifadelerini kullandı.

 

Babacan’ın açıklamaları şöyle:

 

“Partili cumhurbaşkanı ve akraba bakan el ele verip rezervleri harcadı”

“Bir kazanan vardır; bir de çarçur eden… Biz bu milletin alın terini biriktirdik; devletin sağ cebini de sol cebini de doldurduk. Partili cumhurbaşkanı ve akraba bakan el ele verip Merkez Bankası’nın rezervlerini harcadı, biriktirdiği yedek akçeyi bir gecede sıfırladı. 

 

“Sayın Erdoğan bütün yetkiyi kendine istedi, sonra hem faiz hem de kur arttı. 130 milyar dolarlık döviz satışıyla kuru belli bir noktada tutmaya çalıştılar. Onu da yapamadılar. O zaman siz 130 milyar dövizi niye sattınız? 

 

“Dövizi bir de kayıt dışı satsaydınız…”

Döviz satışı için ‘hepsi kayıtlı’ diyor. Yok bir de kayıt dışı yapsaydınız. Şeffaf olmadı. Merkez Bankası ‘şu kadar döviz satıyorum’ demedi. Piyasaya müdahale görüntüsü oluşmasın diye şeffaf olmayan yöntemleri kullandılar. Tam bir tiyatro.

 

“Erdoğan, faizi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mı şikâyet ediyor?”

“Sayın Erdoğan, faizi dönüp Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mı şikâyet ediyor? ‘Şu Erdoğan’a söyle de faizleri düşürsün’ mü diyor? Yetki elinizde, buyurun düşürün. Kimi kime şikâyet ediyorsunuz?” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Babacan’dan Merkez Bankası rezervleri açıklaması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

40 Bin tablet dağıtımını başlatan Başkan İmamoğlu: ‘Zor günleri dayanışmayla aşacağız.’ Kocaeli İtfaiyesi için hummalı çalışma Microsoft ve Deutsche Telekom’dan 7 senelik iş birliği anlaşması Bu zor dönemde hangi fenomenler yıldızlaştı? Maçta, Skor da dostça Ali Babacan Sakarya’da: ‘Gözünüz arkada kalmasın, biz daha iyi yönetiriz’

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır