Balgöz’ün ”MA’SAL MİTOTERAPİ” Adlı Kitabına Yoğun İlgi

Ana Sayfa » MAGAZİN » Balgöz’ün ”MA’SAL MİTOTERAPİ” Adlı Kitabına Yoğun İlgi
Balgöz’ün ”MA’SAL MİTOTERAPİ” Adlı Kitabına Yoğun İlgi

Geçirmiş olduğu ağır bir hastalık sonrasında hayata bakışını değiştirip önüne açılan yeni kapıdan geçerek, evrendeki mavi yolculuğuna akışta devam eden Yazar Evren Balgöz’ün Maya yayınlarından çıkan İlk kitabı “Ma’sal Mitoterapi” satış noktalarında yerini alır almaz büyük bir ilgi gördü.

Özgün adı “Mitoterapi” ile Ma’sal Kitabının gördüğü ilgi, Yazar Evren Balgöz’ü de oldukça mutlu etmiş görünüyor.

Bu Kitap; Masal etimolojisine dayanan bir örgü ile; masala, insana, düş zamanına ve yaşama farklı bir perspektif getiren, kollektif bilincin yansımaları ile kendinden yola çıkarak evrensel bütüne doğru yol alan bir ‘ipucu kitabı.’

Yazar kitabı için; “Kolektif bilincin yansımasıyla her bir bölüm, kendi içinde satır ve satır aralarıyla hatırlatmalar yaparken, bütünü görmek okura yeni bir farkındalık kazandırabilir. Kişinin kendini ve yaşama onu nelerin bağladığının ipuçlarını gösteren masallar, mitler ve hikâyeler aynı zamanda kişinin kendini, yaşam içindeki yerini gözlemlemesine yardımcı olur ki bu en değerlisidir.

“Masallar, Mitler ve Hikâyeler uyutmaz, uyandırır.” Yeter ki bizler bu uyanışın neresinde olduğumuzu fark edelim, kendimizi hikâye ve masallar aracılığıyla gözlemlerken, yaşamdaki rollerimizden soyunarak, aslolan öz ben’liğimizin arayışında ve peşinde olalım” diyor..

Evren Balgöz’ün kalemiyle Maya Yayınlarından çıkan “Ma’sal Mitoterapi” D&R, Kitapyurdu, idefix, Koalakitap ve pek çok satış noktasından temin edilebilir.

BHA; Yaşar ŞENYÜZ

 

Balgöz’ün ”MA’SAL MİTOTERAPİ” Adlı Kitabına Yoğun İlgi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Modanisa’da Emin İmer Chief Strategy & Growth Officer görevine getirildi. Avrupa Birliği ülkelerinin İdlib çağrısı Avrupa basınında geniş yer buldu Sinema dünyasından en renkli görüntüler “Kırmızı Halı” ile ekranlara yansıyor! Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Arabesk hissiyat rahatlatıcı ancak yetersizlik duygusu oluşturur…” Paribu ana sponsorluğundaki Parallel Universe sergisi 11 Haziran’da DasDas’ta kapılarını açıyor! Xiaomi Studios’un Türkiye’de çekilen ilk filmi yayınlandı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır