Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Balıkesir Ayvalık’a 650 tane yeni çöp konteyneri

Ana Sayfa » Balıkesir Ayvalık’a 650 tane yeni çöp konteyneri
Balıkesir Ayvalık’a 650 tane yeni çöp konteyneri

Pandemi döneminde daha hijyenik bir Ayvalık için yeni konteynerler satın alındı

Ayvalık Belediyesi’nin kent içinde ihtiyaç duyulan çöp konteyneri ihalesi tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yüzde 70’lik hibesi karşılığında 250 adet üzeri sigara izmarit tablalı, sallanan çöp kovası ile 800 litrelik 600 adet, plastik tekerlekli 200 litrelik 50 adet konteyner satın alındı.

Talatpaşa Caddesi’nden başlanarak çöp konteynerleri ve sallanan kovaların acil ihtiyaçlı mahallelere yerleştirileceğini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Öncelikle temizlik araç filomuzu güçlendirdik. Ayvalık’ta yaşayanların sağlığı ve temiz bir çevre için gereken uygulamaları yaşama geçiriyoruz. Ayvalıklı hemşehrilerimin sağlıklı, mutlu, güven dolu bir çevrede yaşamaları bizim için çok önemli” dedi.

Yeni satın alınan konteynerlerin eskiyen, yıpranan ve onarılması mümkün olmayan konteynerler ile acil olarak değiştirileceğini belirten Başkan Ergin, pandemi sürecinde hijyene iki kat daha özen gösterdiklerini söyledi. Koronavirüs’ün patlak vermesiyle birlikte cadde ve sokakların, makine ile süpürülüp temizlenmesinin sık aralıklarla sürdürüldüğünü hatırlatan Ergin, “Düzenli olarak alınan çöplerin ardından konteynerler yıkanıp dezenfekte ediliyor. Kentimizde yaşayanların ve tatil için gelenlerin hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı olmalarını rica ediyoruz”  diye konuştu.

BALIKESİR / BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Balıkesir Ayvalık’a 650 tane yeni çöp konteyneri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ordu’da canını hiçe sayıp evin çatısından aşağı atladı Eski Maden Sahası Yeniden Yeşillendi Cansever’den RAP şarkı geliyor Kadınlara yönelik online “AWS Cloud Practitioner Day” eğitimi verildi İran medyası: IAEA Lideri Amano’yu ABD ve İsrail öldürdü Türkiye IMSAD, inşaat malsemeleri sanayisinin son 5 yılına ışık tutan  ‘Türkiye IMSAD yapı sektörü raporu 2019’u yayımladı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır