Başkan Böcek, “Antalya’yı ortak akılla geleceğe taşıyoruz”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Başkan Böcek, “Antalya’yı ortak akılla geleceğe taşıyoruz”
Başkan Böcek, “Antalya’yı ortak akılla geleceğe taşıyoruz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ASAT ve ALDAŞ ile koordineli “Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi” bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantıda mevcut yatırımlar ve 5 milyar TL tutarındaki altyapı yatırım hedefleri değerlendirildi. Başkan Böcek, Antalya’yı her konuda ortak akılla geleceğe taşıyacaklarını söyledi. ASAT Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen; ASAT ve ALDAŞ ile koordineli Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi bilgilendirme toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Başkan Baş Danışmanı Cem Oğuz, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt ve ALDAŞ Genel Müdürü Kıvanç Kuzay ve yöneticiler katıldı. Toplantıda yatırımlarla ilgili Başkan Böcek ve ekibine ASAT ve ALDAŞ yöneticileri tarafından sunum yapıldı.

ASAT’IN ÇALIŞMALARI ANLATILDI

Toplantıda İller Bankası Uluslararası Daire Başkanlığı aracılığıyla Dünya Bankasından temin edilmiş olan 500 Milyon TL tutarlı Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi ve Dünya Bankası, IPA Fonları ve Asya Katılım Bankası finansmanıyla planlanacak 5 Milyar TL tutarındaki altyapı yatırım hedefleri değerlendirildi. ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, Antalya Sürdürülebilir Su ve Atıksu Yönetimi Projesi kapsamında Dünya Bankası’ndan alınan 58 milyon Euro kredinin kullanımı ile ilgili çalışmaları anlattı. Söz konusu kredi kapsamında Antalya merkez ve ilçeler dahil olmak üzere 300 kilometre kanalizasyon hattı çalışması başlatıldığını, bunun 90 kilometresinin tamamlandığını anlatan Kurt, ortalama aylık 10 kilometrelik kanalizasyon imalatı gerçekleştirildiğini vurguladı.

ALDAŞ SUNUM YAPTI

ALDAŞ Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından gerçekleştirilen sunumda ise hâlihazırda devam eden 500 Milyon TL’lik proje kapsamındaki 300 km kanalizasyon, 2 m3/sn ilave su temini ile 30 km içme suyu hattı ve 10.000 m3 su deposu inşaatı ASAT Genel Müdürlüğü’nün işletim kabiliyetini ve kurumsal gelişimini artırmaya yönelik 600.000 adet su sayacı ile 14 yeni iş makinesi ve 160 adet bileşen ekipman teminlerinin gerçekleştirilmesi çalışmalarında gelinen süreç hakkında bilgi verildi.

KARACAÖREN İÇME SUYU TEMİN PROJESİ

Toplantıda ayrıca Antalya Kenti İçmesuyu temini açısından hayati öneme sahip proje bedeli 700 Milyon TL olan Karacaören İçmesuyu Temin ve Arıtma Tesisi Projesi için DSİ tarafından ihale ilanının yayınlandığı bilgisi verilerek, projenin inşaat kontrollüğü hizmetlerinin DSİ ile işbirliği yapılarak ALDAŞ tarafından yürütüleceği bildirildi. Proje tamamlandığında Antalya Kenti İçmesuyu temininin yeraltı sondajlarına bağımlılığını ortadan kaldıracağı, ASAT Genel Müdürlüğü’nün en büyük giderlerinden olan enerji maliyetlerinin düşeceği ifade edildi.

BAŞKAN BÖCEK ANTALYAYI GELECEĞE TAŞIYORUZ

Sunuma katılıp, yetkililerden bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise birlik ve beraberlik içerisinde Antalya’ya ne ihtiyaç varsa yapılacağını belirterek, Antalya’yı ortak akılla geleceğe taşıyacaklarını söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkan Böcek, “Antalya’yı ortak akılla geleceğe taşıyoruz” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Maskeli Cümbüş! Trump Sahne Mahşer-i Cümbüş ile Cumartesi akşamı perdelerini açtı ABD’den şehit twiti! Bari parasını ödediğimiz F35’leri verin vicdansızlar vivo, Erkek A Milli Takım’ın yeni ana sponsoru Halk Ekmek büfeleri yeni sahiplerine kavuşacak 8 kadından biri risk altında DEDEMAN Turizm Grubu’nda iki yeni atama

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır