Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bitcoin 52.000’a Yaklaştı Fakat ABD Stalecoinlerin Peşini Bırakmıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin 52.000’a Yaklaştı Fakat ABD Stalecoinlerin Peşini Bırakmıyor
Bitcoin 52.000’a Yaklaştı Fakat ABD Stalecoinlerin Peşini Bırakmıyor

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü'nün kripto para yatırımları ile ilgili günlük değerlendirmelerini paylaştı. Açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bitcoin yeniden 50.000 seviyesinin üzerine çıkmasıyla hızlı bir şekilde 51.900 seviyelerini gördü. Eylül ayında Çin’in kripto paraları yasa dışı ilan etmesinin ardından gözler ABD’ye çevrilmişti. Fed, SEC ve Kongre’nin kripto paralara olan yaklaşımının olumlu olduğu söylenemez. Ancak hem Fed Başkanı hem de SEC Başkanı kripto parayı yasaklamayacaklarını söylemesinin ardından başlayan Bitcoin yükselişi hızlı geldi ve 52 bin dolar seviyelerine yaklaştı. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, ABD’nin düzenleme niyetinin kripto paralarda değil stabilcoinlerde olması. Önümüzdeki süreçlerde stablecoin ihraççılarına gelebilecek yasaklamalar piyasada sert kar alımları ile sonuçlanabilir. Önceki analizlerimizde riskleri makro yönden ele alıp enflasyonun ve faiz artışlarına odaklansak da mikro risklerin de sektör açısından tehditkâr olduğu söylenebilir. Bu nedenle mevcut riskler uzun vadeli yatırımın yanı sıra kısa vadede izlememiz gerekiyor. 

Zirve 175 gün önce gelmişti..

 

52.000 seviyesine yaklaşan Bitcoin için yükselişin devamı teknik olarak 55.800 seviyesine işaret etse de 47.500 seviyesinin altında ivmenin kaybolacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Son olarak 64.850 zirvesini 175 gün önce test eden Bitcoin, bu zirvesinin de yüzde 21 gerisinde bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bitcoin 52.000’a Yaklaştı Fakat ABD Stalecoinlerin Peşini Bırakmıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Usta oyuncu Muharrem Erdemir entübe edildi! Kaspersky’den akıllı telefonunuzu ve verilerinizi hırsızlardan korumak için ipuçları Galatasaray, Türkiye’nin ilk Spor Kulübü NFT koleksiyonunu arz ediyor Erol’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması “Ağaçtan Dervişe” Narlıdere’de gala yapıyor! Bd sağlık öncüleri pandemide sağlık çalışanlarında değer kattı.

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır