Buca Belediyesinde dijital dönüşüm başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Buca Belediyesinde dijital dönüşüm başladı
Buca Belediyesinde dijital dönüşüm başladı

Buca Belediyesi, Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumu yapıldı, 2019 Yılı Faaliyet Raporu ve Mali Yılı Kesin Hesabı kabul edildi.

Buca Belediyesi, Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumu yapıldı, 2019 Yılı Faaliyet Raporu ve Mali Yılı Kesin Hesabı kabul edildi. Başkan Kılıç, belediyede dijital dönüşümün başladığını ifade ederken “Belediyenin 50 yılını kurtaracak bir bilişim yapılanmasına gidiyoruz” dedi.

(GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Buca Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumu, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç yönetiminde gerçekleştirildi.

Meclis oturumunda 2019 Yılı Faaliyet Raporu ve Mali Yılı Kesin Hesabı görüşmeleri gerçekleştirildi.

15 AYLIK SÜREDE PROJE ELEŞTRİSİNE YANIT
Toplantıda AK Parti Grubu’nun, Başkan Kılıç’ın seçim döneminde vaat ettiği projeleri yerine getirmediği ve hizmetlerde aksamalar olduğuna ilişkin eleştirilerine yanıt veren Başkan Kılıç, “15 aylık sürede ne yaptınız gibi eleştiriler geldi. İlk bir yıllık dönemde yönetim kendi hazırlığını yapar, stratejik planını oluşturur, 4 yıllık dönemde neler yapacağını planlar. Belediyeye İller Bankası’ndan, gelen pay belli, gelirleri belli. Bir yılda bu projelerin tamamlanması mümkün değil” diye konuştu.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞLADI
Belediye bünyesinde hazırlığı yapılan dijital dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Kılıç,”21.yy teknoloji çağı. Biz gelecek dönemlere sirayet edecek, belediyenin 50 yılını kurtaracak bir bilişim yapılanmasına gidiyoruz. Bu proje bitmek üzere. Belediyede yapılacak imardan arşivlemeye kadar tüm işlemleri bir araya toplayacak. Biz kendi ayakları yere basan bir mali diplin sağlamadan, ayakları yere basan bir belediye olmadan bu çalışmaları tamamlamak bana çok doğru gelmiyor. Önümüzde 4 yıllık bir dönem var. 40 arkadaşımız gece gündüz bununla uğraşıyorlar. Daha ilk yılımızdayız. Alt yapımızı tamamladıktan sonra projelerimizi başlatacağız.2019 yılının gayet iyi gittiğini düşünüyorum. Biz çalışma arkadaşlarımızla ciddi manada doyuma ulaştık. Bundan sonra da Buca halkına hak ettiği hizmetleri vermek için gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 2019 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Buca Belediyesinde dijital dönüşüm başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

PEPSİ YENİ UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ KAMPANYASINI BAŞLATTI WhatsApp’tan Türkiye’deki kullancılarına özel bilgilendirme Damla Topçu’dan yeni single Lüleburgaz Belediyesi, kendi serasında yetiştirdiği bin 500 adet fideyi vatandaşa dağıttı e-menşe belgesinde blokzinciri uygulamaları CHP’li Bülbül’den Merkez Bankası Yorumu “Ülkeyi Muz Cumhuriyetine çeviriler”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır