Bundan böyle, okula gitmek istemiyorum yakınmalarına geçit yok!

Ana Sayfa » MAGAZİN » Bundan böyle, okula gitmek istemiyorum yakınmalarına geçit yok!
Bundan böyle, okula gitmek istemiyorum yakınmalarına geçit yok!

Her çocuk bambaşka duygularla başlar öğrencilik serüvenine. Özellikle okulun ilk günü yaşadıkları heyecanı hiç unutmazlar. Bazı minikler güle oynaya okula gitseler de bazıları ayak diretir, direnir, gitmemek için türlü bahaneler üretir.

Peki, çocuklar neden okula gitmek istemiyor? Onları okula gitme fikrinden ne uzaklaştırıyor? Hiç tanımadıkları bir ortama girmek mi, öğretmenleri olacak bir yabancıya güvenmek mi yoksa daha önce hiç bir araya gelmedikleri bir sınıf dolusu çocukla aynı oyuncakları paylaşmak zorunda kalmak mı?..

Neredeyse her çocuklu ailenin başından geçen bu tür okul kaynaklı stres bozuklukları, Uçanbalık’ın koleksiyonunda yer alan ”okula uyum” temalı kitaplar ile hafifliyor; Mızmız Mırnav, Zeytin ve daha nice kitap kahramanının yönlendirmeleri ve deneyim paylaşımı sayesinde hem çocuklar hem de ebeveynler rahat bir nefes alıyor.

Okula yeni başlayacak çocuklar, Uçanbalık’ın yayımladığı bu sorun odaklı kitaplar sayesinde sadece okula karşı istemsizce geliştirdikleri korku ve endişeleri alt etmeyi öğrenmiyor, aynı zamanda farklı duygu durumlarını tanımanın ve yönetmenin yollarını da keşfediyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Bundan böyle, okula gitmek istemiyorum yakınmalarına geçit yok! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Emirates’in Sunduğu Duty-Free Ön Sipariş Hizmeti Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı Afetler Sadece Evlerimizi Değil Psikolojimizi de Yıpratıyor! Beymen Grup’tan moda sektörüne yeni bir yatırım: Planet B Studios Yunanistan ve Fransa sitelerine Türk Hacker darbesi Yalnız mısınız yoksa tek başına mı? CrowdStrike’in Türkiye’de tercihi ADEO oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır