Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Büyükşehir kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileniyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyükşehir kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileniyor
Büyükşehir kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yeniliyor. Fatih Caddesi’nde 7 mahalleyi yakından ilgilendiren içme suyu hattı yenisi ile değiştirildi. ASAT, öz kaynakları ile 2021 yılında toplamda 136 bin metre içme suyu hattı yeniledi. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürlüğü, Antalya merkez ilçelerinde kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu borularını yeniliyor. ASAT ekipleri, araç trafiğinde yoğun olarak kullanılan Muratpaşa ilçesi Fatih Caddesi’nde okulların da ara tatile girmesini de fırsat bilerek, içme suyu isale hattında yenileme çalışması başlattı. Yolun bir kısmı daraltılarak yapılan çalışmayla 1500 yüz metrelik hat, baştan sona yenilenecek. Ekipler çalışmayı kısa sürede bitirecek. 

1970 YILLARDAN KALMA HATLAR DEĞİŞİYOR

İçme suyu yenileme çalışmasıyla 1970’li yıllardan kalma kullanım ömrünü tamamlamış borular standartlara uygun yenileriyle değiştiriliyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Dutlubahçe, Cumhuriyet, Muratpaşa, Üçgen ile birlikte Kızılsaray, Etiler ve Tahılpazarı mahallerinin bir kısmında vatandaşlar daha verimli içme suyu alacak. 

ÖZ KAYNAKLAR YAPILDI

ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri 2021 yılında Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Aksu, Döşemaaltı’nın farklı mahallerinde kendi öz kaynakları ile kullanım ömrünü tamamlamış 136 bin metre içme suyu borusu yeniledi. Yıl sonuna kadar 150 bin metre içme suyu hattının yenilenmesi planlanıyor. İsale hatlarının yenilenmesiyle birlikte yeni kontrol noktaları oluşturularak, kaçak ve kayıpların da önüne geçiliyor. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Büyükşehir kullanım ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Globalde büyümeye devam eden FLO, yurt dışı mağaza sayısını 120’ye çıkardı Çocuğa empati yapmayı öğretebilirsiniz Espark AVM Digifest Konserleri Başlıyor OTAM Elektrikli Araç Testlerinde Merkez Üs Olmayı Hedefliyor Devlet 3 ay daha destekleyecek Sağlık eğitiminin önemi pandemide daha çok anlaşıldı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır