Büyüler Hangi Dillerde Yapılır? İncelikleri Nelerdir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Büyüler Hangi Dillerde Yapılır? İncelikleri Nelerdir?
Büyüler Hangi Dillerde Yapılır? İncelikleri Nelerdir?

Toplumların inançları arasında yer alan büyü ve büyücülük konusu her zaman gizemini korumayı başarmış ve toplumları kendine bağlamayı başarmış bir olgu olarak ta devam edecektir. Büyü iyi ve kötü anlamda iki farklı şekilde yapılır. Bu büyü çeşitleri kişilerin niyetleri doğrultusunda büyücüler tarafından yapılır.

Büyü Çeşitleri

Büyü çeşitleri pek çok alanda ve pek çok farklı yöntemlerle yapılmaktadır.

 • Ara yapmak
 • Ara bozmak
 • Kayıp çalıntı bulmak
 • Şans kısmet açmak
 • Korkulardan uzaklaşmak
 • Aşk büyüsü gibi çaresizlik durumlarında büyü yaptırmak veya büyücüden destek alınmaktadır.

Büyü Bozdurmak

İnsanlar yanlış giden işleri konusunda kendisine büyü yapıldığına inanılır. Hele de bu durumlar da karartılar görüyor, kabuslarla uyanıyor ise kesin bir büyünün etkisinde olduğu kendisine telkin edilir. Büyücülerin kapısını bu yolla aşındıran insanlar bu büyünün hangi zamanda ve hangi büyü çeşidiyle yapıldığını bulabilir ve büyüyü bozabilir.

Ancak bazı büyüler zor bozulan büyülerdir. Domuz yağı büyüsü, papaz büyüsü, deve sidiği büyüsü, eşek dili büyüsü, adet kanı büyüsü gibidir. Genelde bu büyüler kara büyü olarak sınıflandırılır ve ayırma büyüsü bu zor büyüler arasında yer alır. Bu büyüyü yaptıracak büyücü bulmak ta zordur.

Büyü Dili Var Mıdır?

Büyü dilleri çoktur. Bu bazen eski bir dil olabilir bazen de şekillerden oluşan bir dil olarak kullanılmaktadır. Genelde Arapça, Süryanice ve İbranice dillerinde büyü yapılır. Bu büyü dilleri için iyi bir ilim almak gerekir. Büyü yapacak ehil kişilerin bu alanda yeterli donanıma sahip olmaları gerekir. İnsanların büyülere ve büyücülere olan inancı bu özelliklere sahip vekfi yetenekli olmalarından kaynaklıdır.

Yine ayrıca belirtmek gerekir ki dil dışında büyücüler bazı araç ve gereçleri de büyü dili olarak kullanabilmektedirler. Bir kahve falı ya da yıldız name bu dillerden sayılabilir.

Büyücülük Sanat Mı Meslek Mi?

Büyücülük sanat mı meslek mi diye düşünüldüğünde her iki alana da büyücülüğü sığdırmak mümkün olur. Sanat olarak bakılırsa büyücülük için doğuştan gelen yetenekler ve bu yeteneklerin olduğu bir gerçek. Meslek olarak bakıldığında hem bir ücret karşılığı olması hem de yıllardan beri aynı çizgide ilerleyen bir şeklinin olması büyücülüğü meslek anlamında da tanımlamaya yeterli neden olur.

Büyücülerin Genel Özellikleri

 • Alanlarında ehil kişilerdir.
 • Her bölge ve coğrafyada bulunurlar
 • İlim sahibidirler
 • Bütün çalışmalarını ilim ve vekfi duyuları ile çözerler
 • İnsanların çaresizliklerine çözüm yaratırlar
 • Genelde ya bir imam, ya bir papaz ya da dinlerin temsilcisi gibi özellikleri olduğu gibi sıradan olanları da vardır. Aynı zamanda kadın ve erkek olanları da vardır
 • Doğaüstü güçlerden destek aldıkları bilinen büyücülerin genel de işyerleri kendi evleri olup buraları home ofis olarak kullanırlar.
 • Yasal çerçevede hizmet verenleri olduğu gibi gizli bu işi yapan büyücüler de vardır.

Bir büyücüden destek almak için ya bir çaresizliğin içine düşülmüştür. Yada bir gelecek beklentisi içinde olmak gerekmektedir. Her iki durumda da büyücülerden destek almak mümkündür.

Ücretler Nasıl ?

Her büyücünün ehil olduğu konularda bir ücretlendirme durumu vardır. Her ne kadar hizmeti ücret karşılığında vermediklerini söyleseler de bağış veya hibe şeklinde büyücüler bir gelir elde ederler. Fahiş fiyatlı büyücülerden uzak durmakta fayda vardır.
Emeğin çalınmaması için bir büyücüden destek alınacak ise o büyücü hakkında geniş araştırma yapmak gerekir. Unutulmamalı ki cüzi miktarda ücret alanların büyüleri de etkili olabilmektedir.

 

 

Büyüler Hangi Dillerde Yapılır? İncelikleri Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Aliağa Zabıtası’ndan Bayram Öncesi Denetim Engelsiz Adımlar Projesi Fidanlar 57. Alay için! CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı: “Annelerimizin Hakkı Asla Ödenemez” Işıklılar, 135. yıl dönümü mutluluğunu Hakkari’deki miniklerle paylaştı A101 marketlerinde yerini alan uygun fiyatlı teknolojik ürünler 24 Eylül itibariyle satışa sunuluyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır