Cartoon Network çocukları İklim Koruyucusu olmaya davet ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cartoon Network çocukları İklim Koruyucusu olmaya davet ediyor
Cartoon Network çocukları İklim Koruyucusu olmaya davet ediyor

Çocukların doğayı koruma konusundaki hassasiyetleri ve heveslerinden ilham alan Cartoon Network, Türkiye’nin de arasında bulunduğu 18 ülkede Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) desteğiyle İklim Koruyucuları projesini hayata geçirdi.
 

Cartoon Network, çocukların iklim değişikliği konusunda bilinçlendirilebilmesi ve sürdürülebilir bir gelecek için atabilecekleri adımları öğrenebilmesi için İklim Koruyucuları projesini başlattı. Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) bilgilendirici içerikler konusunda verdiği destekle 18 ülkede hayata geçirdiği projeyle çocuklara renkli ve öğretici bir pencereden iklim değişikliğini anlatan Cartoon Network, hazırladığı internet sitesinden çocukları iklim değişikliği ile mücadelenin parçası olabileceği basit görevleri yerine getirerek iklim koruyucusu olmaya davet ediyor.   cartoonnetwork.com.tr’de konuyla ilgili oyunlar, videolar ve eğlenceli içerikler için iklim koruyucularını bekliyor.

 

Çocukların doğayı koruma konusundaki hassasiyetleri ve heveslerinden ilham alan Cartoon Network, Türkiye’nin de arasında bulunduğu 18 ülkede Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) desteğiyle İklim Koruyucuları projesini hayata geçirdi. Proje ile 6-12 yaş arasındaki çocukların iklim değişikliği konusunda farkındalık kazanmasını amaçlayan Cartoon Network, sürdürülebilir bir gelecek için günlük hayatlarında yapabilecekleri değişiklikleri de çocuklara eğlenceli bir dille anlatıyor.

 

İklim Koruyucusu ol ve bir dünya fark yarat mesajıyla yola çıkarak hazırlanan internet sitesinde çocuklara; dünyanın farklı yerlerindeki yaşıtlarının ilham veren sürdürülebilirlik hikayelerini izleme fırsatı sunan Cartoon Network sitede hem bilgi paylaşıyor hem de çocukların basit görevleri yerine getirerek iklim değişikliği ile mücadelenin bir parçası olmasını sağlıyor. 

 

Cartoon Network, seyahat, su, enerji, hayvanlar, gıda, yaratıcılık gibi kategorilerdeki görevlerde çocukları; bazen evde bekleme modundaki cihazları kapamaya bazen alışveriş poşetlerini ikinci kez kullanmaya bazen de artık yiyeceklerden toprak için kompost yapmaya davet ediyor. İnternet sitesindeki Görevler Haritası ile çocuklar 18 ülkeden çocukların yerine getirdiği görevleri anlık olarak takip edebiliyor.  Çocuklar çevreyle ilgili görevleri yaptıkça puan kazanıyor ve aldıkları puanlarla sitede yer alan sanal bahçelerini geliştirebiliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Cartoon Network çocukları İklim Koruyucusu olmaya davet ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İYİ Partili Başkan Demir, provokasyonlara karşı uyardı Gelecek Partisi, İHH’nin Uygur Türkleri için düzenlediği eyleme katıldı Tüpraş, Sokak Hayvanlarının Yiyecek İhtiyacı için Desteğini Sürdürüyor Mahmut Görgen: “Kızların DJ’lere güveni yok! hep kitap’ın “Gerçek Çocukluk Hikâyeleri” dizisi   Çocuk Sanatçılar ile devam ediyor Markalar hakkında karar vermek için “Karşılaştır”!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır