Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Müzikseverleri İspanya’ya Müzikal Yolculuğa Çıkardı!

Ana Sayfa » MAGAZİN » Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Müzikseverleri İspanya’ya Müzikal Yolculuğa Çıkardı!
Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Müzikseverleri İspanya’ya Müzikal Yolculuğa Çıkardı!

Cemal Reşit Rey(CRR) Senfoni Orkestrası uzun bir ayrılıktan sonra dün akşam İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda, izleyicilere “İspanyol Akşamı konseri ile müzik ziyafeti yaşattı.

Kendi ülkesi dışındaki müzisyenlerin yanı sıra Fransız ve Rus müzisyenlere de ilham veren İspanya’ya müzikal bir yolculuğun gerçekleştirileceği konserde orkestrayı Şef Cem Mansur yönetti. Orkestraya, 14 yaşındaki keman sanatçısı Naz İrem Türkmen de eşlik etti.

Seslendirilen eserlere ilişkin bilgi veren Mansur, canlı olarak çalarak müzikseverlerin karşısına çıkmanın çok güzel olduğunu söyledi.

Konserde, Georger Bizet’nin Carmen süiti, Pablo de Sarasate’nin “Çingene Havaları”, Pyotr İlyiç Çaykovski’nin “İspanyol Dansları” ve Nikolay Rimski-Korsakov’un “İspanyol Kapriçyosunun da aralarında bulunduğu eserler seslendirildi.

Pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen konseri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile eşi Dilek İmamoğlu da izledi.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası Müzikseverleri İspanya’ya Müzikal Yolculuğa Çıkardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Rahim Ağzı kanserinde dikkat edilmesi gerekenler Akduman Çiftinin Romantik Tatil Anları “İlham Veren Adımlar” kitabının tanıtımını İmamoğlu çifti, yazarlarıyla birlikte yaptı Piyanist Iraz Yıldız’dan dünya klasikleri Büyükşehir MELSA ile Yerele, Kooperatiflere Destek Sağlıyor Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Bir iş yeri için en önemli sermaye güven sermayesidir”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır