CHP Milletvekili Yalım’dan Sicil Affı Müjdesi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP Milletvekili Yalım’dan Sicil Affı Müjdesi!
CHP Milletvekili Yalım’dan Sicil Affı Müjdesi!

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ve önümüzdeki günlerde çıkıcak olan Sicil Affı'nın müjdesini verdi.

Milletvekili Yalım açıklamasında: "Şuan Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen ve önümüzdeki günlerde çıkıcak olan Sicil Affı ile bir çok vatandaşımız bankalar düzeyinde hareket edebilir duruma gelecektir" dedi.

Sicil Affı Detaylarını Açıkladı

Yalım affın detayına ilişkin olarak: "Kanuna eklenmesi teklif edilen yeni bir geçici maddeyle anapara ve taksit ödeme tarihi 20 Mayıs 2021 tarihinden önce olan, kullandığı kredilerin ödemelerini aksatan gerçek veya tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan yada bulunmayan gerçek kişilerin ve kredi müşterilerinin, karşılıksız çek, protestolu senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdindeki kayıtları (sicilleri); söz konusu borçlarının ödenmesi gereken kısmının 31 Aralık 2021 tarihine kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde finansal işlemlerde bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmaması esası getiriliyor. Ancak, bu şekilde getirilen sicil aflarına sadece kamu bankaları uyuyor. Diğer bankalar, bu tür kişilerin kredi başvurularını yapılan bu tür düzenlemelere rağmen dikkate almıyorlar. Dolayısıyla sicil affı sadece kamu bankalarının elini rahatlatıyor.
Bu pandemi zamanında vatandaşlarımızın lehine çıkacak olan bir kanundur, vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP Milletvekili Yalım’dan Sicil Affı Müjdesi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

“Konak’ta Yaşam”ın kazananları belli oldu Vodafone Türkiye’de yeni yapılanma Maratonizmir sürdürülebilir bir dünya için koşulacak İmar Barışı;’ Depreme dayanıklılık önkoşulu’ gözetilerek güncellenmeli Merrell Alanya Ultra Trail, 24 ülkeden 544 koşucunun katılımıyla yarın başlıyor Pandemiye inat üretime devam ettiler 90 yeni personel aldılar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır