Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Chp’li Ataş’Tan Kaymakama “Devletin Kaymakamı Ol” Mesajı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Chp’li Ataş’Tan Kaymakama “Devletin Kaymakamı Ol” Mesajı!
Chp’li Ataş’Tan Kaymakama “Devletin Kaymakamı Ol” Mesajı!

CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş, Çivril Kaymakamının AKP'lilerle etkinliklere katılmasına tepki gösterdi.

Çivril Kaymakamı Turan Soğukluk, AKP Çivril İlçe Başkanı Halil Ertuğrul ile birlikte bir dizi programa katıldı. Kaymakam ile AKP'li heyetin köylerde ve şehitlikte birlikte basına poz vermesine CHP Çivril İlçe Başkanı Bedri Ataş'tan sert tepki geldi. Başkan Ataş şunları söyledi:

"PARTİZANLIĞIN TEZAHÜRÜ"

"AKP iktidarında hiçbir kurumun, hiçbir koltuğun, hiçbir mesleğin kıymeti harbiyesi kalmadı. Devletin her kademesine iş bilen değil, yandaşlar, partizanlar dolduruldu. Torpilli TÜGVA'cıların, tarikatların, cemaatların, partizanların cirit attığı koltuklar da bu gibi görüntülerle ne yazık ki karşılaşıyoruz. Kaymakamın AKP'li başkan ile ziyareti de tam olarak bu partizanlığın tezahürüdür."

CHP'li Ataş sözlerinin devamında Turgut Özal ve dönemin Malatya Valisi Naim Cömertoğlu arasında geçen diyaloğu da hatırlatarak şöyle dedi:

"PARTİ TEMSİLCİSİ GİBİ ORADAN ORAYA"

"Dönemin Başbakanı olan Sayın Özal miting için Malatya'ya geldiğinde otobüsün üzerinden halka seslenmek üzeredir. O esnada protokolü yanına çağırır. Malatya Valisine sen de gel der. Ancak Vali “Efendim ben devletin valisiyim, orada bulunmam uygun kaçmaz" yanıtını verir Özal'a. Daha sonra zor bela otobüse çıkan valiye, diğer protokol üyeleriyle birlikte yere çömelmeleri talimatı gelir. Çünkü halk Özal'ı görecektir. Asıl cevap o zaman gelir. Vali Naim Cömertoğlu mikrofonlardan da yankılanan “Sayın Başbakanım, ben devletin valisiyim. Vali çökmez, vali çömelmez. Vali çökerse devlet çökmüş olur. İzin verirseniz ben aşağıya ineyim" sözlerini sarf eder. İşte liyakatten, devlet adabını bilmekten bugün koşa koşa bir partinin mahalle temsilcisi gibi etkinliklere giden sözüm ona kaymakamların varlığına şahit oluyoruz. Ancak buradan söz veriyoruz. İktidara geldiğimizde bu düzen değişecek ve liyakatli insanlar, hak edenler o koltukta oturacak ve hiçbir partinin etkinliklerine oradan oraya koşturmayacak!"

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Chp’li Ataş’Tan Kaymakama “Devletin Kaymakamı Ol” Mesajı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Neslihan Atagül’ün Hastalığı: Geçirgen Bağırsak Sendromu Nedir? Çırağan Palace Shop’tan Anneler Günü’ne Özel Hediye Seçenekleri İYİ Partili Çakmaklı’dan çiftçi eylemine destek Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı‘na yoğun yurt dışı ziyaretçi ilgisi Türkiye Vodafone Vakfı’ndan Basketbolda “Ben Varım” Diyen Kız Çocuklarına Destek EuroLeague play-off maçlarının heyecanı Tadım’la çıkar

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır