CHP’li Başkan Binzet çiftçinin sorunlarına dikkat çekti

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’li Başkan Binzet çiftçinin sorunlarına dikkat çekti
CHP’li Başkan Binzet çiftçinin sorunlarına dikkat çekti

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, iktidarın tarımda Türkiye'yi dünyanın ilk ülkesi arasında yer alma hedefinden uzaklaştığına işaret ederek, "Çok sayıda çiftçimizin borcu Tarım Kredi Kooperatifi tarafından takibe alınmış durumda. Ülkemizin tarım potansiyeli harekete geçirilmeli" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, çiftçinin yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

Artan maliyetler çiftçiyi üretemez noktaya getirirken; tüketicinin de etkilendiğine işaret eden Başkan Binzet, "İktidar 2011'de Türkiye'nin tarımda 2023’te dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer alacağını vaat etmişti. Ancak aradan geçen 10 yılda çiftçimiz ve tarımımız gelişmek yerine daha da geriye gitti. Edindiğimiz bilgiye göre; 21 bin çiftçimizin toplam 931 milyon lira borcu Tarım Kredi Kooperatifi tarafından takibe alınmış. Tarımdaki plansızlık hem üreticiyi hem tüketici olumsuz etkiliyor. Yüksek girdi maliyetleri nedeniyle üretici üretimden vazgeçiyor. Oysa Türkiye tarımda büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli harekete geçirecek doğru politikacılara ve yöneticilere ihtiyacımız var. Türkiye’nin üretim gücünü dış ticaret kazancına dönüştürebilmesi için, tarım potansiyeli doğru kullanılmalıdır.

Çiftçimizin doğaya teslim olmasına, kuralsız piyasa koşullarında kaderine terk edilmesine, üretimden koparılarak önce yoksullaştırılıp sonra istismar edilmesine son verecek iktidara ihtiyacımız var" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP’li Başkan Binzet çiftçinin sorunlarına dikkat çekti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hopi 6’ncı yaşını yeni özelliklerle kutlayacak Kepez ve Muratpaşa’da kapsamlı çalışma başlıyor Çiğli’de Sosyal Mesafeli Taekwondo Antrenmanı Redd online-canlı, elektrik bir konserle geliyor… Prof. Dr. Türker Kılıç’ın yeni kitabı çıktı DEVA PARTİSİ: ‘Gelecekteki olası sağlık sorunlardan halkı GDO’ya mahkum eden bu iktidar sorumludur’

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır