CHP’li Bülbül’den “Alkol Yasağı” çıkışı: ‘AKP iktidarının yurttaşların yaşam tarzına bir müdahalesidir’

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’li Bülbül’den “Alkol Yasağı” çıkışı: ‘AKP iktidarının yurttaşların yaşam tarzına bir müdahalesidir’
CHP’li Bülbül’den “Alkol Yasağı” çıkışı:  ‘AKP iktidarının yurttaşların yaşam tarzına bir müdahalesidir’

 

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, tam kapanma uygulaması süresince alkolün yasaklanması ile ilgili polemiklere dair açıklamada bulundu.

AKP iktidarının alkol yasağı ile vatandaşların yaşam tarzına müdahale ettiğini ifade eden CHP’li Bülbül, şunları söyledi:

“ALKOL SATMAK DA KULLANMAK DA YASALDIR!”

“İktidar olmak insanların yaşam tarzlarına, zevklerine, yiyip içmelerine karışma hakkı vermez. 18 günlük kapanmada alkol satışının yasak olması, AKP iktidarının yurttaşlarımızın yaşam tazına bir müdahalesidir. Alkollü içkilerin alımı ve satımı 4250 Sayılı İspirto ve İspirtolu İçkiler İnhisarı Kanunu’nda düzenlenmektedir. Bu kanunda olmayan, sırf cumhurbaşkanı, saray buyurdu diye, İçişleri Bakanı da ‘yasak’ dedi diye satışlar durduruldu.Şimdi de sistemin Valilerinin  talimatı ile Hıfzısıhha kurulu kararları dayanak gösterilerek anayasaya aykırı hak ve özgürlüklerin sınırlandırılması içeren alkol yasağı getiriliyor.Bu hukuki dayanağı olmayan kararlar hakların ve özgürlüklerin sadece kanunla sınırlanabileceğine ilişkin 13. Maddesine aykırıdır.Bu durum açıkça kanuna, hukuk devletinin esaslarına aykırıdır. Alkol satmak da kullanmak da Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yasaldır. Yani iktidar olmak, insanları yaşam tarzlarına ve zevklerine karışma hakkını, yasaları çiğneme hakkını kimseye vermez. Demokrasi ve özgürlüklerin gereği, herkesin yaşam biçimine saygı duymaktan geçer ama AKP, bu ölçütün yanından bile geçmemektedir.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP’li Bülbül’den “Alkol Yasağı” çıkışı: ‘AKP iktidarının yurttaşların yaşam tarzına bir müdahalesidir’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Engelsiz Adımlar Projesi

Engelsiz Adımlar Projesi 06 Mayıs 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ebeveynler Dikkat! Çocuklar İçin Oluşturulan Kurallara Ebeveynler de Uymalı “Geçmişten bugüne toplumsal ve aşksal dönüşümü anlattım” Kaspersky harici tehdit istihbaratı hizmetlerinde lider olarak gösterildi Yunanistan ve Fransa sitelerine Türk Hacker darbesi Mahmut Görgen yeni şarkısıyla karşınızda Kadınlar sokaktaydı: Asla boyun eğmeyeceğiz!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır