CHP’li Köse’den, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine tepki:“Sözde kararı da altına atılan imzayı da tanımıyoruz”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’li Köse’den, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine tepki:“Sözde kararı da altına atılan imzayı da tanımıyoruz”
CHP’li Köse’den, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine tepki:“Sözde kararı da altına atılan imzayı da tanımıyoruz”

CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına sert tepki gösterdi.

İstanbul Sözleşmesi'nin ilk imzacısı olan Türkiye, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle sözleşmeden çekilme kararı aldı. Karara CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse’den sert tepki geldi.

“BU KARANLIK KARARNAME ZİHNİMİZDE VE KALPLERİMİZDE YIRTILIP ATILMIŞTIR”

CHP’li Köse, “Gece gece, herkes uyurken, sessizce evi soymaya çalışan hırsızlık gibi. Gece yarısı İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi kadına şiddeti, cinayetleri meşrulaştıran bir adımdır ve kabul edilemez. Sözde kararı da altına atılan imzayı da kadınlar olarak reddediyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasını istiyoruz. Kadının ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü bir ülke olmak isteyenlere inat İstanbul Sözleşmesi’nin yanındayız. Yangından mal kaçırır gibi gecenin karanlığında altına imza atılan bu karanlık kararname zihnimizde ve kalplerimizde yırtılıp atılmıştır bile.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP’li Köse’den, İstanbul Sözleşmesi’nin feshine tepki:“Sözde kararı da altına atılan imzayı da tanımıyoruz” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uğur Tergek’ten Sessiz Yokuş Premium Bir Tasarıma Sahip Yeni MPV: Hyundai STARIA EMAAR Akvaryum’dan bir ilk: Online Akvaryum Deneyimi! Samsung’dan ses getirecek yenilikçi bir hamle: Eski Galaxy akıllı telefonlar akıllı ev cihazlarına dönüşecek! Bu İsmi Çok Duyacaksınız!: Surf Arabesk Skolyoz Tedavisine Geç Kalmayın!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır