CHP’li Zeybek: “Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 3 bakan 1 yıldır cevap vermiyor”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’li Zeybek: “Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 3 bakan 1 yıldır cevap vermiyor”
CHP’li Zeybek: “Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 3 bakan 1 yıldır cevap vermiyor”

CHP Antalya Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek, Serik’te yaşanan 500 bin Türk Lirası rüşvet olayı hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplamaları istemiyle verdiği soru önergelerine cevap verilmediğini ifade etti.
CHP Antalya Milletvekili Zeybek, 5 Mayıs 2020 tarihinde Turizm Bakanı Ersoy’un Serik Kadriye ve Belek’teki günübirlik alanlardaki işletmelerden 500 bin Türk Lirası alındığını söylemesi üzerine verdiği soru önergelerinin üzerinden 391 gün geçmesine rağmen bir yanıt verilmemesi üzerine bir açıklama yaptı. CHP’li Zeybek açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
 

 

“AKP’Lİ BAKANLAR RÜŞVET KARŞISINDA SESSİZLİĞİNİ KORUYORLAR”
 

“Antalya halkının oyları ile TBMM’de görev yapan, vatandaşlara ve kente karşı olan sorumluluğumla 500 Bin Türk Lirası rüşveti kimin aldığına yönelik iddiaları, denetleme görevimin bir parçası olarak soru önergesi ile TBMM’ye taşıdım. Ancak yasal süre olan 15 gün içinde cevap verilmeyen soru önergelerimizin üzerinden 391 gün geçti. AKP’li bakanlar rüşvet karşısında sessizliğini koruyorlar, rüşvet suçunu bilen ve söyleyen Turizm Bakanı Ersoy neden sessizliğini koruyor, rüşveti bildiği halde sessiz kalması suçtur, suça ortaklıktır. Aynı şekilde diğer soru önergelerimizin muhatapları İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül’de sessizliklerini koruyorlar. Kamuoyu cevap bekliyor ama AKP’nin bakanları sessizlik yemini etmiş gibiler. Görevlerinin sorumluluğunu yerine getiremeyeceklerse istifa etmeleri gereklidir.”
 

 

“500 BİN TL RÜŞVETİ KİM ALDI ARAŞTIRMASI AKP-MHP OYLARI İLE REDDEDİLMİŞTİ”
 

“Serik’te yaşanan rüşvet olayının araştırılması için verdiğimiz meclis araştırma önergemizde 16 Temmuz 2020 tarihinde, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti. O gün söz alan AKP Antalya Milletvekili “rüşvet alan da veren de melundur.” demişti. Peki bir yıldır rüşvet olayına ses çıkartmayanlar da melun mudur? Antalya turizm cenneti olması sebebiyle her zaman cazibe merkezi olmuştur, ancak bu durum cazibe merkezi Antalya’nın sahillerinin, doğasının talan ve yağmaya açık olduğu anlamı taşımaz.”

 

“İKİ BAKANIN BİLDİĞİ RÜŞVET SKANDALI RANT VE TALANIN SADECE GÖRÜNEN YÜZÜDÜR”
 

AKP’li eski bir Belediye Başkanı döneminde alındığı söylenen, iki bakanın bildiği rüşvet skandalı rant ve talanın sadece görünen yüzüdür. Buzdağının altında nelerin olduğunu ortaya çıkarmak yargının ve müfettişlerin görevidir. Hukuku susturanlar, ilk seçimde o koltuklarından halkın oylarıyla indirildiğinde, hesap verecekler. Serik’teki 500 bin TL’lik rüşveti kimin aldığı, Merkez Bankasındaki 128 milyar doların nerede olduğu sorularının peşini bırakmayacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

CHP’li Zeybek: “Serik’te 500 bin TL rüşveti kim aldı sorusuna 3 bakan 1 yıldır cevap vermiyor” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Teknosa’dan annelere özel kampanyalar Garanti BBVA’dan Türkiye’de bir ilk: BonusFlaş ile dijital üyelikler tek ekranda kontrol ediliyor Balparmak World Api Expo 2021 Kongresi’nin Ana Sponsoru Oldu Aliağa Belediyesi’nden Antik Kent Külliyatı 2020’nin son çeyreğinde yaşanan yüksek üretim artışı yeni yılın ilk ayında da devam etti Yeni OPPO Reno5: 50W Hızlı Şarjın Hikayesi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır