Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar
Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar

Yaşadığımız dijital çağda gelişen teknoloji ile telefon, bilgisayar ve tabletler hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi.

Yaşadığımız dijital çağda gelişen teknoloji ile telefon, bilgisayar ve tabletler hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Özellikle çocukların ve gençlerin internette gereğinden fazla vakit geçirmesi dijital bağımlılığa yol açıyor.Mavi balina, momo gibi oyunlardan sonra şimdi de tehlike çanları ‘Mavi Bebek’ oyunu için çalıyor. Belli bir konumda geçen oyun kişinin dijital bir hipnoz etkisine girmesine neden olurken bilinçaltında sanal dünya oluşturuyor.

Çocuğun gelişimini olumsuz etkileyen bu durum bazen oyun yüzünden ölümlere bazen ise evden kaçmalara bile sebebiyet verebiliyor. Çağımızın bir sorunu olarak da kabul edilen bu durum çözümü ise yine bilinçaltında.

Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Özlem Binel “Ay Işığım” kitabını aşk için yazdı Geleceğin ulaşımı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde araştırılacak Microsoft’a Türk rakip Sema Aksoy: “Adaletin Sesi Kadınlar” ‘Karanlıkta Komedi’ pandemi gölgesinde yeni sezona hazırlanıyor Gölbaşılı Gençler Devlet Desteği İle Meslek Sahibi Olacak…

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır