Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar
Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar

Yaşadığımız dijital çağda gelişen teknoloji ile telefon, bilgisayar ve tabletler hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi.

Yaşadığımız dijital çağda gelişen teknoloji ile telefon, bilgisayar ve tabletler hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Özellikle çocukların ve gençlerin internette gereğinden fazla vakit geçirmesi dijital bağımlılığa yol açıyor.Mavi balina, momo gibi oyunlardan sonra şimdi de tehlike çanları ‘Mavi Bebek’ oyunu için çalıyor. Belli bir konumda geçen oyun kişinin dijital bir hipnoz etkisine girmesine neden olurken bilinçaltında sanal dünya oluşturuyor.

Çocuğun gelişimini olumsuz etkileyen bu durum bazen oyun yüzünden ölümlere bazen ise evden kaçmalara bile sebebiyet verebiliyor. Çağımızın bir sorunu olarak da kabul edilen bu durum çözümü ise yine bilinçaltında.

Çocuklar Dijital Hipnoz Etkisine Girerek Bağımlı Hale Geliyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

250 yaşındaki Wordsworth’ün şiirleri Türkçe’de Engin Altan Düzyatan Kuruluş Osman için son sözü söyledi sürpiz var Gölbaşı Belediyesi Zor Zamanınızda Yanınızda… Kadına yönelik şiddet ‘Mor’  oyunu ile sahneye taşındı ALİAĞA BELEDİYESİ KURBAN SATIŞ YERİNDE TÜM TEDBİRLERİ ALDI Beştepe’de sürpriz Erdoğan – Bahçeli zirvesi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır