Cumhuriyet Bayramı Coşkusu CRR’de Özel Konser ile Yaşandı

Ana Sayfa » MAGAZİN » Cumhuriyet Bayramı Coşkusu CRR’de Özel Konser ile Yaşandı
Cumhuriyet Bayramı Coşkusu CRR’de Özel Konser ile Yaşandı

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yılı, Cumhuriyet’in müzikte getirdiği yeniliklere yakışır bir konserle kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’nde; şef Orhun Orhon yönetimindeki Gedik Flarmoni Orkestrası, başarılı genç besteciler Mahir Cetiz ve Cem Oslu’nun yeni bestelerinin dünya prömiyerleri ile Cumhuriyet’in ilk dönem bestecilerinden, ulusak müzik akımının önemli temsilcilerinden Ulvi Cemal Erkin’in “Sinfonietta” adlı yaylı orkestra eserini seslendirdi.

Geçmişle bugün arasında müzik köprüsünün kurulduğu konserde Anadolu Nefesli Beşlisi’de solist olarak yer aldı.

Saat 18.00 ve 20.00 olmak üzere iki farklı saatte, pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen konserde müzikseverler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu bu anlamlı konserle yaşadılar.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Cumhuriyet Bayramı Coşkusu CRR’de Özel Konser ile Yaşandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

beIN CONNECT’in Yeni Nesil Komedi Dizisi “Aile Şirketi’ 3. Sezonu ile Komedi Dozunu Artırarak Devam Ediyor Yenilenebilir Enerji Sanayi Devriminden Bu Yana En Yüksek Payına 2021’de Ulaşacak Yeşilçay ruh sağlığına iyi geliyor Aliağa Belediyesi Çalışmalarını Köstem Koy’da Sürdürüyor Hilton İstanbul Bosphorus’tan KidsNook işbirliğiyle aktivitesi bol hafta sonu paketi Halkbank Üreten Kadınlar Zirvesi – Türkiye’ye ilham veren kadınlar buluştu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır