DASK sigortasına talep arttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » DASK sigortasına talep arttı
DASK sigortasına talep arttı

Yüksek riskli deprem kuşakları üzerinde yer alan Türkiye’de, her yıl yıkıcı yeni depremler yaşanıyor ve ihtiyaç duyulan en önemli konuların başında Zorunlu Deprem Sigortası geliyor. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Generali Sigorta, depremin doğrudan neden olduğu maddi zararlara karşı güvence sağlayan Zorunlu Deprem Sigortası özelinde son dönem verilerine dikkat çekti.

Poliçe oranı 2020'de 5.3 arttı

1999 yılında Kocaeli ve Düzce’de meydana gelen depremlerden sonra önem kazanan Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgili Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından paylaşılan verilere göre 2019'da 7.3, 2020 yılında ise 5.3 yeni poliçe artışı söz konusu. Zorunlu Deprem Sigortası özelinde yürürlükte olan poliçe sayısı ise 10 milyonu aşmış durumda.

İstanbul, Ankara ve İzmir ilk 3 sırada

Generali Sigorta'nın verilerine göre ise, deprem sonucu meydana gelen maddi zararları karşılayan Zorunlu Deprem Sigortası özelinde 2020 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir ilk 3 sırada yer aldı. Bu illeri Antalya, Bursa, Adana, Sakarya ve Samsun izledi.

Kadınların oranı 35

Generali Sigorta verilerine 2020 yılında online ve acente kanalı üzerinden DASK sigortası alma yüzdelerine göz atıldığında, 35 kadın ve 65 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı. Zorunlu Deprem Sigortası özelinde yaş dağılımı ise 23.6 50-59, 22.5 40-49, 13.7 ise 30-39 yaş arasındaki bireylerden oluştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

DASK sigortasına talep arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li Gebze Bölgesinde tüm köy yolları açık Kadir Doğulu “Nitelikli Eğitim” için koştu Güneş Enerjisi Üretip Devlete Satmanın Püf Noktaları Nelerdir? Beşiktaş JK Erkek Basketbol A Takımı’nın yeni isim sponsoru Icrypex oldu Beethoven’dan İlham Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır