DEÜ’den Alzheimer farkındalığı sergisi

Ana Sayfa » GÜNCEL » DEÜ’den Alzheimer farkındalığı sergisi
DEÜ’den Alzheimer farkındalığı sergisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Dünya Alzheimer gününde hastalığı sanatla birleştirerek farkındalık yarattı. Geriatri Servisinde görevli hemşire Arzu Altürk’ün 27 fotoğrafından oluşan ‘Zamanın Çizgileri’ sergisi 1 Ekim’e kadar ziyarete açık olacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde görevli hemşire Arzu Altürk, alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve toplumsal bilinci arttırmak amacıyla 27 fotoğraftan oluşan bir sergi açtı. Fotoğraf sanatına gönül veren ve 20 yıldır fotoğraf çeken Altürk, daha önce çeşitli yarışmalara katıldı ve sergilerde eserleriyle yer aldı. 18 yıldır çalıştığı Geriatri Servisindeki hastalara ve alzheimer hastalığına dikkat çekme isteğini ilettiği Geriatri Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Turan Işık ve Sorumlu Hemşire Şule Baysak’ın da desteği ile sergi açma fikrinin geliştiğini belirten Altürk, “Serginin amacı, Dünya Alzheimer Günü’nde hastalara yönelik bir farkındalık oluşturmak. Gençler, bir gün yaşlanacaklarını düşünmüyorlar, hiçbirimiz bunu düşünmüyoruz. Ancak Türkiye’nin nüfusu gittikçe yaşlanıyor. Artan yaşlı nüfusu fark etmemiz, özel ihtiyaçları olduğunu bilmemiz gerekiyor. Uzun süredir Geriatri servisinde çalışıyorum. Sadece görevimi yaparak onlara destek olmaktan daha fazlası gerektiğini düşündüm” dedi.

Hemşire Arzu Altürk’ün ‘Zamanın Çizgileri’ adlı kişisel fotoğraf sergisi 21 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimlik Binası fuaye alanında ziyarete açık olacak.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

DEÜ’den Alzheimer farkındalığı sergisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Demet Evgat’dan ilk single; ‘Nanay’ Cumhurbaşkanı atama kararları Resmi Gazete’de Brisaspor, Uluslararası Dağ Bisikleti Müsabakalarından 16 Madalya ile Döndü Usta Klarnet Hocası Onur Sağlam; “Klarnet çalmakla eğitim vermek tamamen farklı olgular” Milli Piyango’da büyük ikramiye 4 milyon TL Veeam, Kasten’i 150 Milyon Dolarlık bir işlemle bünyesine kattı.

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır