DEVA Partisi: ‘Eğitim destek banka kartı ile öğrenci ihtiyaçlarına TL desteği vereceğiz’

Ana Sayfa » GÜNCEL » DEVA Partisi: ‘Eğitim destek banka kartı ile öğrenci ihtiyaçlarına TL desteği vereceğiz’
DEVA Partisi: ‘Eğitim destek banka kartı ile öğrenci ihtiyaçlarına TL desteği vereceğiz’

DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, yaptığı basın açıklamasında, Deva Partisi iktidarında yapay zeka kullanılarak ihtiyaç sahibi ailelerin ve ihtiyaç miktarının belirleneceğini, velilere temin edilecek Eğitim Destek Banka Kartı ile hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı kadar TL desteği sağlanacağını belirtti.

 

“Deva Partisi olarak, yerleşik siyasal kültürde olduğu gibi yalnızca eleştiri yapmıyoruz; ülkemizin sorunlarına çözümler üretiyoruz.

 

Günümüzde birçok öğrencimiz eğitim-öğretim için temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumdadır. Şüphesiz temel eğitim ihtiyaçları karşılanmadan, kaliteli bir eğitim sürecinden söz edilemez. Bu doğrultuda, DEVA Partisi olarak, iktidar olduğumuzda Eğitim Destek Banka Kartı uygulamasını hayata geçireceğiz.

 

Velilere temin edeceğimiz Eğitim Destek Banka Kartı ile öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri ile karşılayabilmesini arzuluyoruz.

 

Her eğitim-öğretim dönemi başında, hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı oranında Eğitim Destek Banka Kartı’na TL desteği yükleyeceğiz. 

 

‘Yapay Zeka’ kullanarak ihtiyaç sahibi aileleri ve ihtiyaç duyulan harcama miktarlarını belirleyeceğiz. Bu sayede kamu kaynaklarını ileri teknoloji ışığında doğru ve israfa yer vermeyecek biçimde kullanacağız. Aynı zamanda, her öğrencimizin ihtiyacına göre destek almasını sağlayarak, fırsat eşitliğinin önündeki engellerden birini de kaldırmış olacağız.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

DEVA Partisi: ‘Eğitim destek banka kartı ile öğrenci ihtiyaçlarına TL desteği vereceğiz’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Oyun Satışları 2020’de Rekor Kırdı ​AvivaSA 30 Milyar TL Fon Büyüklüğüne Ulaştı. Özcan Deniz’den Yepyeni Bir Dijital Dizi: SENKRON Ödüllü yönetmen MCQueen’in ilk dizisi Small Axe BBC First’te Anadolu Isuzu, Galatasaray Spor Kulübü’ne ulaşım desteği vermeye devam ediyor Hakan Ergün’den İlhan Şeşen şarkısı için cover müjdesi

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır