Dijital Bankacılık Lisansı Uygulaması Fintech Şirketlerine İvme Kazandıracak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dijital Bankacılık Lisansı Uygulaması Fintech Şirketlerine İvme Kazandıracak
Dijital Bankacılık Lisansı Uygulaması Fintech Şirketlerine İvme Kazandıracak

Özellikle pandemi döneminin etkisiyle kullanıcılara dijital platformlar aracılığıyla ulaşmak önem kazandı. Tüm finansal faaliyetlerin dijital olarak sunulduğu bir sistem hem kullanıcıları hem de firmaları memnun edici bir adım. Yeni düzenlemeye göre artık Türkiye’de dijital(şubesiz) bankacılık lisansı verilmeye başlanacak. Bu lisansla birlikte sektörde hareketlenmeler ve yeniliklerin olacağı kaçınılmaz görünüyor. Türkiye’nin yeni nesil ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji şirketi Sipay’in Genel Müdürü Semih Muşabak dijital bankacılık lisansı uygulamasının fintech yatırımlarının artışına da etki edeceğini ve müşteri deneyimini iyileştirme konusunda adımların atılacağını ifade ediyor.

 

Mart ayında açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile Türkiye’de dijital bankacılık lisansı verilmeye başlanacak. Alınan bu karar, bankalar ile fintechlerin birbirini tamamlayan bir yapı oluşturmasına da olanak sağlıyor ve yeni girişimlerin de yolunu açıyor. Sadece bankaların ve fintechlerin değil, farklı sektörlerden kuruluşların da dikkatini çeken bir yenilik olan dijital banka lisansı uygulamasının yurtdışında da başarılı pek çok örneğini görmek mümkün. 

Ödeme sistemlerinin ödüllü şirketi Sipay’in Genel Müdürü Semih Muşabak, fintech şirketlerinin bazı finansal faaliyetleri ve bankacılık hizmetlerini gerçekleştiremediğini fakat yeni lisanslamayla birlikte faaliyet alanlarının genişleyeceğini ve yeni girişimlerin yolunun açılacağını belirtiyor. Bu uygulamayla müşteriye ulaşma ve müşteri deneyimini iyileştirme konusunda çalışmaların çoğalacağı ve ürün çeşitliliğini artıracak çalışmaların hızlanacağı ön görülüyor.

 

“Yeni hizmetler sunmaya devam edeceğiz”

Dijital bankacılık lisansı ile birlikte fintech yatırımlarının artacağını ve pazarda da bir büyümenin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Muşabak şu sözleri ifade ediyor: “Sipay olarak yurt içi ve yurt dışı güncel tüm yeniliklerin takipçisiyiz. Önceliğimiz kullanıcı deneyimini en iyi düzeye getirmek.   Bu noktada dijital bankacılık lisansı bizlere önemli bir kapıyı açıyor. Ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırarak emin adımlarla ilerliyoruz. Dijital bankacılık lisansı ile ilgili çalışmalarda da yer alarak kullanıcılarımıza yeni fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. Sanal POS, mobil POS, linkle ödeme, ön ödemeli kartlar gibi hizmetlerimizden sonra dijital bankacılık uygulamaları ile de sektörde varlığımızı devam ettirmek istiyoruz. Bu uygulamanın ülkemizde öncülerinden biri olmak için süreci yakından takip ediyor olacağız.”

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Dijital Bankacılık Lisansı Uygulaması Fintech Şirketlerine İvme Kazandıracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Online Psikolog ve Diyetisyen Hizmeti Talepleri Rekor Kırdı TKP telefonla gelen yasaklamayı tanımıyor: ‘Tarikatsız, mafyasız, patronsuz bir düzen için‘ NVIDIA, GeForce RTX 30 Serisi ile Genel Amaçlı Dizüstü Bilgisayarları Oyun Güç Merkezlerine Dönüştürüyor Meigder’den Büyükşehir Belediyesine yapılan saldırıya kınama LG Çamaşır Makineleri ve Kurutucularla Her Mevsim Rahatlık Uzaktan eğitimde daha kısa eğitim süresi ve sık molalar başarıyı artırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır