Dünya caz günü’nde akbank caz festifali’nden anlamlı belgesel

Ana Sayfa » MAGAZİN » Dünya caz günü’nde akbank caz festifali’nden anlamlı belgesel
Dünya caz günü’nde akbank caz festifali’nden anlamlı belgesel

Bugüne kadar 5.000’in üzerinde uluslararası ve Türk caz sanatçısını ağırlayan ve caz müziğinin yeni nesillere aktarılması için bugüne kadar 773 konser, 1000 atölye ve 100’ün üzerinde söyleşi ile 500.000’in üzerinde izleyiciye ulaşan Akbank Caz Festivali‘nin,  30. yılına özel olarak oluşturulan albümün hazırlık sürecini içeren arşiv niteliğindeki belgesel, 30 Nisan Dünya Caz Günü’nde sanatseverlerle buluşuyor.

 

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif iş birliğiyle gerçekleştirilen, “Dün, Bugün, Yarın” adını taşıyan ve Akbank Caz Festivali’nin 30. Yılına özel kayıtlarla; 30 özgün beste ve 80’e yakın sanatçının performansını içeren çalışma kapsamında, kayıt süreci ve sanatçı söyleşilerinden oluşan belgesel, hem geçmiş 30 yılın hem de dönemin ruhunu yansıtması bakımından önemli bir değer taşıyor.

 

23 farklı müzisyen ve grubun stüdyo çalışmalarının ve mini röportajların yer aldığı belgeselin çekimleri 11 – 28 Temmuz tarihleri arasında Hayyam stüdyolarında gerçekleşti. Yönetmenliğini Umut Kebabcı’nın üstlendiği belgeselin yapımını X Film Works, yapımcılığını Uluç Keçik ve Yakup İncebay gerçekleştirdi.

 

Türkiye’de cazın gelişimini uzun yıllardır destekleyen Akbank Caz Festivali, tüm dinamiklerin değiştiği, konserlerin yapılamadığı, etkinliklerin ötelendiği pandemi döneminde Türk Cazının bulunduğu noktayı kayıt altına almak için arşiv niteliğinde bir çalışmaya imza attı. Özel kayıtlar, söyleşiler ve belgesel çekimleriyle 30 yılın röntgenini çeken Akbank Caz Festivali, pandemi döneminin tüm kısıtlarına rağmen yaratıcılığı desteklerken Türk caz dünyasına da etkili, anlamlı ve kalıcı bir eser kazandırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Dünya caz günü’nde akbank caz festifali’nden anlamlı belgesel - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Poşet Bile Taşıyamayabilirsiniz “Kadın İçin Taşıyoruz” projesi Bursa’daki ihracatçılara tanıtıldı Kaspersky, KOBİ’ler için Yönetilen Tehdit Algılama ve Müdahale hizmetini piyasaya sürdü Avrupa Şampiyonu ve Dünya 2.si Yüzme Sporcumuz Sümeyye BOYACI, Bilfenli Öğrencilerle Buluştu “Akıl, Beyin, Kültür”de bu hafta ulusalcılık-küreselcilik konuşulacak Kanserden organ yetmezliğine kadar birçok hastalığın temelinde sağlıksız havayı solumak yatıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır