Dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol, FMV Işık Okulları öğrencileriyle buluşuyor.

Ana Sayfa » MAGAZİN » Dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol, FMV Işık Okulları öğrencileriyle buluşuyor.
Dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol, FMV Işık Okulları öğrencileriyle buluşuyor.

Görsel sanatlar alanında dünyaca ünlü isim Refik Anadol, Işık’ta Sanat Var buluşmaları kapsamında FMV Işık Okulları öğrencileriyle bir araya gelecek. 30 Nisan Cuma günü gerçekleşecek etkinliğin ana başlığı ‘Refik Anadol ile Yapay Zekâ ve Sanat Yolcuğu’ olacak.  Refik Anadol, kendi yolculuğu ve hayallerinin gerçeğe nasıl dönüştüğü, sanatta teknolojinin ve yapay zekânın rolü, sanatın geldiği nokta, günümüzde ve gelecekte sanatın nereye doğru yol aldığı gibi konuları katılımcılarla paylaşacak. Refik Anadol’un Youtube üzerinden gerçekleştireceği etkinlik.

 

Veri ve makine zekâsı estetiğinde öncü bir sanatçı ve yönetmen olan Refik Anadol, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Görsel İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisans ve aynı okulda fotoğraf ve video dallarında lisans eğitimini, Los Angeles’taki Kaliforniya Üniversitesi’nde medya sanatları üzerine ikinci yüksek lisans eğitimini tamamladı. Anadol’un eserleri, yaratıcılığı insan ve makine zekasının kesiştiği noktada konumlandırılıyor. Sanatçı yapay zekâyı işbirlikçi olarak kullandığı eserlerinin ana malzemesi olarak etrafımızda akan verilere yoğunlaşıyor ve düşünen bir fırçayla resim yapar gibi anıların dijital izdüşümlerini, mimari olanakları da kullanarak radikal şekillerde görselleştiriyor. Anadol’un mekana özgü yapay zeka veri heykelleri, işitsel/görsel performansları ve sürükleyici enstalasyonları bizi fiziksel dünyanın zamansal ve mekansal boyutları ve makinelerin yaratıcı potansiyeli ile olan ilişkimizi yeniden düşünmeye teşvik ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Dünyaca ünlü sanatçı Refik Anadol, FMV Işık Okulları öğrencileriyle buluşuyor. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Çocukların Yetenekleri Nasıl Keşfedilir İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e Başkanlardan ziyaret Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sezaryenle doğan çocukta stres hormonu daha çok salgılanıyor” Çukurova Belediyesi Türkiye’de yine bir ilke imza attı Ali Babacan:  ‘Son genel seçimlerin kaybedeni Sayın Erdoğan’dır’ OTAM, TOSB’da yeni test merkezini açıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır