Erol Özgür’ün adı o parkta ölümsüzleşti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Erol Özgür’ün adı o parkta ölümsüzleşti
Erol Özgür’ün adı o parkta ölümsüzleşti

Lüleburgaz Belediye Meclisi, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür’ün adının, Siteler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve içerisinde Göç Anıtı’nın da bulunacağı 8 No’lu parka verilmesine oy birliğiyle karar verdi. Aynı zamanda kendisi de göçmen olan Erol Özgür’ün adı, o parkta ölümsüzleşmiş olacak. 

 

Lüleburgaz Belediye Meclisi, 8 Kasım 2020 tarihinde korona virüse yakalanarak aramızdan ayrılan Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Erol Özgür’ün adını ölümsüzleştirmek için önemli bir karara imza attı. Belediye Meclisi bu doğrultuda Siteler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 8 No’lu Park’a Erol Özgür Parkı isminin verilmesine oy birliğiyle karar verdi. Herkesin sevdiği isim olan Erol Özgür’ün adı bundan böyle o parkta yaşatılacak. Erol Özgür’ün adı daha önce de Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası’nda yer alan toplantı salonuna da verilmişti. 

 

Göç Anıtı da yer alacak

 

Kendisi de aynı zamanda göçmen olan merhum Erol Özgür’ün yaşadığı dönemde büyük emeklerinin olduğu 5 bin metrekarelik park, Göç Anıtı’nın da yapılmasıyla birlikte bölgenin önemli yerlerinden biri olacak. Yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede yapılan park yürüyüş yolları, spor aletleri, basketbol sahası, oyun grupları ve kafeteryasıyla ön plana çıkıyor. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Erol Özgür’ün adı o parkta ölümsüzleşti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Lüleburgaz’da haftalık pandemi ve sosyal yardım raporu Aksigorta’dan Anneler Günü’ne Özel Hediye Toplumsal konulara olan hassasiyetini eserlerinde doğrudan ve dolaylı olarak işleyen Zülfü Livaneli Zeynep Bastık’tan Kendi Yolumuzda Projesine Özel Şarkı Seval Şimşek’in “Büyüklere Masallar” kitabının imza gününe yoğun ilgi Pandemide insan sağlığını önceliğine alan şirketler kazandı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır