Gedik Yatırım 2021 yılı ilk 9 ayının “En” lerini açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gedik Yatırım 2021 yılı ilk 9 ayının “En” lerini açıkladı!
Gedik Yatırım 2021 yılı ilk 9 ayının “En” lerini açıkladı!

Gedik Yatırım 2021 yılının ilk dokuz ayı için yurtiçi ve yurtdışı Sermaye Piyasalarının “En”lerini açıkladı. Gedik Yatırım’ın yatırımcılarla paylaştığı rapor, 2021 yılının ilk dokuz ayında yurt içi ve yurt dışı piyasalarda en çok yükselen sektör ve şirketleri ortaya koydu.   

Yurtiçinde, BIST 100’de 2021 yılının en çok yükselen sektörü yüzde 32 ile inşaat olurken, 2.sırada yüzde 22 ile bilişim yer aldı. En çok yükselen şirket ise Erbosan oldu. Ford Otosan en yüksek piyasa değerine ulaşan şirket olurken Otokar ortalama hacim değişimi en yüksek şirketlerin başında yer aldı

Yurtdışı piyasalarda da 2021 yılının ilk çeyreğinde ABD Standard Poor’s 500 endeksinde hisseleri en çok yükselen şirket yüzde 268,38 ile bioteknoloji şirketi Moderna INC olurken, şirket yüzde 268,38 ile Nasdaq Endeksi’nde de en çok kazandıran hisse oldu. Avrupa STXE 600 endeksinin en çok yükseleni kimyasal ürünler alanında faaliyet gösteren IMCD olurken, Almanya borsası DAX’ın en çok kazandıranı ise medikal ürünler alanında faaliyet gösteren Sartorius AG oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gedik Yatırım 2021 yılı ilk 9 ayının “En” lerini açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hüseyin Baş: Bu Vatan Bizimdir Bizim Kalacaktır Kayseri İtfaiyesi, Milas’ta Termik Santrali Koruyor Jodie Whittaker Doctor Who’dan Ayrılıyor! Engelsiz Filmler Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak filmler belli oldu Abdi İbrahim’in asırlık yolculuğunu anlatan film yayında Başkan Buran, “Partiye gelen 10 kişiden 8’i iş için geliyor”

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır