Gençlik boyun eğmez, Türkiye bu karanlığa teslim olmaz!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gençlik boyun eğmez, Türkiye bu karanlığa teslim olmaz!
Gençlik boyun eğmez, Türkiye bu karanlığa teslim olmaz!

Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum rektör ataması sonrası üniversite öğrencilerinin devam eden direnişi bugün polisin yoğun şiddet ve gözaltılarına maruz kaldı. Türkiye Komünist Partisi yaşanan hukuksuzluk ile ilgili açıklama yaptı. “Gençlik boyun eğmez, Türkiye bu karanlığa teslim olmaz” başlığını taşıyan açıklamada, “Gözlerinin içine bakarak büyüttüğümüz çocuklarımızın hayatlarını karanlığa çevirmenize izin vermeyeceğiz” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:
Bugün üniversitelerine sahip çıkmaya çalışan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini ve onlarla dayanışmak isteyen gençleri gün boyunca AKP’nin kolluk kuvvetleri zorla gözaltına aldılar. Son olarak üniversitelerinde rektörle görüşmek isteyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, kampüs içerisine giren çok sayıda polis tarafından gözaltına alınmaya ve zorla okuldan çıkarılmaya başlandı.
Devlet bu sefer de gençler üzerinde gücünü denemeye karar vermiştir. Ülkenin geleceği, evlatları Boğaziçi’nde polis şiddeti ile ezilmektedir.
Bu suçtur, hepimizin gözünün önünde soluk almadan suç işlemeye devam ediyorsunuz.
Gözlerinin içine bakarak büyüttüğümüz çocuklarımızın hayatlarını karanlığa çevirmenize izin vermeyeceğiz.
Türkiye’nin aydınlık insanları sizin adaletsiz, yoz, yağma düzeninizi mutlaka yıkacak.
Türkiye Komünist Partisi

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Gençlik boyun eğmez, Türkiye bu karanlığa teslim olmaz! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Online Psikolog ve Diyetisyen Hizmeti Talepleri Rekor Kırdı TKP telefonla gelen yasaklamayı tanımıyor: ‘Tarikatsız, mafyasız, patronsuz bir düzen için‘ NVIDIA, GeForce RTX 30 Serisi ile Genel Amaçlı Dizüstü Bilgisayarları Oyun Güç Merkezlerine Dönüştürüyor Meigder’den Büyükşehir Belediyesine yapılan saldırıya kınama LG Çamaşır Makineleri ve Kurutucularla Her Mevsim Rahatlık Uzaktan eğitimde daha kısa eğitim süresi ve sık molalar başarıyı artırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır