Gölbaşı Belediyesi Engelli Vatandaşlara Umut Olacak…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gölbaşı Belediyesi Engelli Vatandaşlara Umut Olacak…
Gölbaşı Belediyesi Engelli Vatandaşlara Umut Olacak…

Gölbaşı’nda hayata geçecek olan Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi engelli vatandaşların umudu olacak.

Gölbaşı’nda hayata geçecek olan Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi engelli vatandaşların umudu olacak.

8 bin metrekarelik bir alanda engelli bireylerin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp sosyalleşmelerini sağlayacak Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi hakkında detayları paylaşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Umutlu Yaşam Uygulama Merkezimiz 8 bin metrekarelik bir alanda kuruldu. Doğal yaşam alanı ile vatandaşlarımızı buluşturacağımız bu merkezimizde havuzlu bahçe ortamını engelli vatandaşlarımıza sunmuş olacağız. El sanatlarından boyamaya takı tasarımından; halk oyunları, seramik, robotik kodlama gibi çok yönlü atölyelere ev sahipliği yapacağız. Bu sayede Gölbaşı’nda yaşayan engelli vatandaşlarımız hem kendi başlarına mücadele edebilme ve bir şeyler yapabilme, hem de yeteneklerini geliştirip meslek edinebilme imkanına sahip olacaklar” dedi.

Temmuz’da kapılarını açıyor

Önümüzdeki hafta itibarıyla Umutlu Yaşam Uygulama Merkezi’nin çalışmalarına başlayacağını aktaran Ramazan Şimşek sözlerine şöyle devam etti: “Kapalı alanımızın yani tesisimizin yenilemesi ve onarılması tamamlandı. Alan, engelli vatandaşlarımız için tamamen uygun halde. Yeme- içme alanlarından, dersliklere kadar her alanı uygun şekilde tasarladık. Sunmuş olduğumuz doğal ortam sayesinde de engelli kardeşlerimizi toprakla, dalından taze meyveler ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Tamamen ücretsiz olan merkezimizde uzman eğitmenler engelli bireylerimizin gelişimlerine katkı sağlayacak”

ANKARA / BHA

Gölbaşı Belediyesi Engelli Vatandaşlara Umut Olacak… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Heyecanlı Bir ‘Bilinmez’! Bilgi Teknolojilerinde Enerji Sektörünün En Kapsamlı Çevik Dönüşüm Yolculuğu Tamamlanıyor Cansever’den yeni bir albüm! Ünlü Oyuncu Kerem Bürsin Yeni BMW 2 Serisi Gran Coupé’nin Direksiyonuna Geçti Samsung Q95T QLED Smart 4K TV, filmleri 4K kalitesinde izleyiciler ile buluşturuyor! Kırık Ayna’ya Güvercin Kondu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır