Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gölbaşı Belediyesinden Çiftçiye 75 Hibe Buğday Desteği

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gölbaşı Belediyesinden Çiftçiye 75 Hibe Buğday Desteği
Gölbaşı Belediyesinden Çiftçiye 75 Hibe Buğday Desteği

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ülkemizde ve ilçede yaşanan kuraklık sorunu sebebiyle çiftçilerin mağdur olmaması için büyük bir adım attı.

Gölbaşı Belediye Meclisi oy birliği ile ülkemizde ve ilçemizde yaşanan kuraklık sebebiyle, üreticilerin mağduriyetine destek olmak amacıyla örnek bir karara imza attı. Çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olduklarının vurgusunu yapan Başkan Ramazan Şimşek “Kuraklığın kapımıza dayandığı bu günlerde çiftçimize bir nebzede olsa destek vermek amacıyla kişi başına 75 hibe ile 200kg. buğday yardımı yapacağız” dedi. 

Başkan Ramazan Şimşek, “Gölbaşında ikamet eden ve ilçe Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı  olan Gölbaşılı üreticilerimiz arasından Noter huzurunda yapılacak olan dijital kura çekilişi ile hibe buğday alacakların tespit edileceğini ve sonrasında 25 katkı payını ilgili hesaba ödeyen ve ÇKS belgesi ile ikametgahının Gölbaşında olduğunu beyan eden hemşerilerimizin bu yardımdan yararlanacağını” ayrıca “18 Ekim 2021 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde saat 14.00’da Noter çekiliş programı yapılacağını” dile getiren Başkan “ekilen her bir tohumun vatanımıza, milletimize ve çiftçimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını temenni ettiğini” ayrıca “Tarım ve hayvancılık konusunda ülke tarımına yön verecek projelere hayat vereceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. 

Hibe destek programının son başvuru tarihi 10 Ekim 2021 Pazar, saat 18.00 olup başvurular ise ankaragolbasi.bel.tr/hibe-basvuru internet adresinden yapılıyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölbaşı Belediyesinden Çiftçiye 75 Hibe Buğday Desteği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Beril Anılanmert’in “Seyir Defteri” Sergisi İş Sanat’ta Yüreğir Kültürevlerinde Kapılar Herkese Açık İZODER Başkanı Emrullah Eruslu: “Isı yalıtımı hem cebimizi hem çocuklarımızın geleceğini korur” Güneşten Yıpranan Cildinizi Canlandırın Atalık Nohutların Hasadı Gerçekleşti Uraz Kaygılaroğlu PeP reklam filminin yüzü oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır