Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gölcük Belediyesi, “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç Sempozyumu” Düzenlenecek

Ana Sayfa » KÜLTÜR & SANAT » Gölcük Belediyesi, “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç Sempozyumu” Düzenlenecek
Gölcük Belediyesi, “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç Sempozyumu” Düzenlenecek

Gölcük Belediyesi kültür, sanat ve edebiyatta öncü kent olma hedefini yaptığı sempozyumlar ve etkinliklerle sürdürüyor. Daha önceki sempozyumlarda konuları; tarihî yıl dönümlerini esas alarak belirleyen Gölcük Belediyesi, bu kez; Türk düşünce ve edebiyat dünyasının önemli ismi merhum Sezai Karakoç’un hatırasına atfen; “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç Sempozyumu” ile devam edecek.

DÜŞÜNCE, EDEBİYAT VE SİYASET DERGİSİ “DİRİLİŞ”

Usta şair Sezai Karakoç’un vefatının kendilerini derinden üzdüğünü belirten Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Servet-i Fünûn – Türk Dili ve Edebiyatı Sempozyumu, Sırat-ı Müstakim- Sebîlürreşâd ve Mehmet Akif Sempozyumu ve son olarak düzenlediğimiz 100. Yılında Dergâh Mecmuası Sempozyumu’ndan sonra; sempozyum serimiz, 2022’de düzenleyeceğimiz, düşünce tarihimizde Sezai Karakoç adıyla birlikte zikredilen düşünce, edebiyat ve siyaset dergisi Diriliş’le devam edecek. Bilvesile; düşünce ve edebiyat dünyamıza yön verenlerden Sezai Karakoç’a Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

SEMPOZYUMLARIN FİNALİ NECİP FAZIL İLE YAPILACAK

Sempozyumların, 2023 yılında düzenlenmesi planlanan “Büyük Doğu Dergisi ve Necip Fazıl Sempozyumu” ile tamamlanması hedefleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölcük Belediyesi, “Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç Sempozyumu” Düzenlenecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Güzel sanatçı Simge “Şampiyonlar Liginde” Xiaomi’nin Türkiye’de üretilen en yeni modeli Redmi Note 10S satışa çıktı Emirates’in Sunduğu Duty-Free Ön Sipariş Hizmeti Çok İyi Bir Başlangıç Yaptı İzmirli Üreticilere 4 bin 800 Küçükbaş Hayvan Hibe Edildi VOLKAN BABACAN- HİLAL ÖZDEMİR ÇİFTİNİN İKİZ BEBEKLERİ OLDU ‘’Aynı Çatı Altında’’ resim sergisi Başkent’te kapılarını açtı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır