Güzelhisar Barajı’nda Doluluk Yüzde 81’i Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güzelhisar Barajı’nda Doluluk Yüzde 81’i Geçti
Güzelhisar Barajı’nda Doluluk Yüzde 81’i Geçti

Son haftalarda Aliağa ve çevresinde etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle İzmir’in en önemli barajlarından Güzelhisar Barajı’nda doluluk oranı sınır noktaya yaklaştı.

Güzelhisar Barajında doluluk oranı son ölçümlere göre yüzde 81,78 seviyesine yükseldi. Toplam su hacmi 129,23 milyon m3 olan barajda son yağışlarla birlikte oluşan su hacmi 117,27 milyon m3’e ulaştı. Güzelhisar Barajındaki su seviyesi geçen yılın aynı ayında ölçülen seviyenin üzerine çıktı.

 

KONTROLLÜ SU SALINIMI YAPILABİLİR

DSİ İzmir Bölge Müdürlüğü son zamanlarda yaşanan etkili yağışlar nedeniyle Güzelhisar Barajı’da dahil olmak üzere bazı barajların doluluk seviyelerine yaklaşması üzerine kontrollü su salınımın yapılabileceğini duyurdu. Muhtarlıklara gönderilen duyuruda Güzelhisar Barajı’nda da yağışların devam etmesi ile oluşabilecek doluluk nedeniyle kontrollü su salınımı yapılabileceğinden çiftçilerin ve bölge halkının bilgilendirilmesi sağlandı.

 

Bölgedeki sağanak yağışlar Güzelhisar Barajı’nı olduğu gibi İzmir’e içme suyu sağlayan diğer barajları da doldururken geçtiğimiz hafta görülen sağanak yağışların ardından bölgedeki bazı barajlarda kontrollü su tahliyesi yapılmıştı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Güzelhisar Barajı’nda Doluluk Yüzde 81’i Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Geleceğin Sineması’nda heyecan 18. kez başladı ‘Ekranı kapat, kitabı aç’ YKY kitaplarında! Sıla ve Yalın’dan yılbaşı gecesi eğlenceli düello Salgında hava temizleyicilere talep arttı Lojistik sektörü 2021’e yükselişle başladı Microsoft’a Türk rakip

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır