Haldun Taner hikâyeleri İş Sanat’ta “İnsan Sadece Bir Araç”

Ana Sayfa » MAGAZİN » Haldun Taner hikâyeleri İş Sanat’ta “İnsan Sadece Bir Araç”
Haldun Taner hikâyeleri İş Sanat’ta “İnsan Sadece Bir Araç”

İş Sanat’ın gelenekselleşen dinleti serisine bu ay Haldun Taner konuk olacak. Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Taner’in en sevilen hikâyeleri 22 Şubat saat 20.30’da edebiyatseverlere sunulacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı ve Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı “İnsan Sadece Bir Araç” başlıklı dinletide; “Bayanlar 00”, “Konçinalar”, “İznikli Leylek” ile “Sancho’nun Sabah Yürüyüşü” hikâyeleri Tilbe SaranMetin BelginBülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından seslendiriliyor. Bir radyo kayıt stüdyosu mizanseninde gerçekleşen dinletiye Serdar Yalçın piyanosuyla eşlik ediyor. İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen etkinlik, İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesinde yayımlanacak.

 

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Nazım Hikmet “Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı’ndan”, Sait Faik Abasıyanık “Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar”, Gülten Akın “Kestim Kara Saçlarımı” başlıklı dinletiler İş Sanat’ın YouTube kanalından ve internet sitesinden sezon boyunca ücretsiz izlenebilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haldun Taner hikâyeleri İş Sanat’ta “İnsan Sadece Bir Araç” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Amin Maalouf, Türk hayranlarıyla D&R Home’da buluşmaya hazırlanıyor Çeşme’de kapatılan turistik tesise yürütmeyi durdurma kararı İhracatta pazarlamaya çifte destek Açelya Akkoyun seyircisiyle yeniden 360 ekranlarında buluşacak! CHP’li Sındır, “gençlik hayatından memnun değil!” Tivibu Ağustos ayında da dopdolu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır