Harran Üniversitesi Sağlıklı Yaşam İçin Evde Spor Aktiviteleri Başlattı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Harran Üniversitesi Sağlıklı Yaşam İçin Evde Spor Aktiviteleri Başlattı
Harran Üniversitesi Sağlıklı Yaşam İçin Evde Spor Aktiviteleri Başlattı

Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, pandemi sürecinde evde sağlıklı yaşam için fiziksel aktivite yapılmasına yönelik etkinlikler başlatıyor.

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yakup Aktaş nezaretinde sağlıklı bünyenin oluşması açısından yapılacak fiziksel aktiviteyle hareketsizlikle mücadele etmek bir nebze mümkün olacak.

 

Pandemi nedeniyle hareketsizliğin arttığını belirten ve düzenli spor yapmanın vücut bağışıklığının iyileşmesi için en önemli etkenlerden biri olduğunu vurgulayan Doç.Dr. Aktaş; "Sadece aldığımız besinler değil, spor da bağışıklığı destekliyor. Pandemi döneminde evde egzersiz yapmak bağışıklığı güçlendirir. Hangi yaşta olursak olalım egzersizlerimizi ihmal etmemeliyiz.

 

İnsanlarımız evde durduğu için kasları zayıflıyor. Uygun hareketlerle bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Belirli periyodlarla hareketlerimizi de arttırmalıyız. Vücudumuzu, düzenli şekilde yapacağımız hareketlerle çalıştırmak çok önemlidir. 17 günlük bu süreçte haftada 3 gün günde 1 saat olmak üzere online olarak kardiyo egzersizleri, esneklik ve direnç lastikleri ile egzersiz yapacağız. Öğrencilerimiz, ailelerimiz ve halkımızın iştirakini bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Harran Üniversitesi Sağlıklı Yaşam İçin Evde Spor Aktiviteleri Başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Da Vinci Kids, MEB müfredatının kazanımlarına göre incelendi HONOR IFA 2020’de yeni ekosistem ürünlerini tanıtacak Güzel sanatçı Simge “Şampiyonlar Liginde” Tuna Velibaşoğlu Artık Kendi Yolunda / Kendi Yolunu Çizdi ​Logitech’ten 39’uncu yaşına çok özel indirimler Çırağan Sarayı, Travel + Leisure Dergisinin “Dünyanın En İyi 500 Oteli” Listesinde!

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır