Hukukçu Latif Cem Baran : HDP ‘nin Kapatılmasının Hukuki Yolu Açık

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hukukçu Latif Cem Baran : HDP ‘nin Kapatılmasının Hukuki Yolu Açık
Hukukçu Latif Cem Baran : HDP ‘nin Kapatılmasının Hukuki Yolu Açık

Avukat Latif Cem Baran , sivil siyaseti güçlendirmek bakımından getirilen siyasi parti kapatmayı zorlaştıran düzenlemelerin terör örgütü propagandası yapan HDP tarafından suiistimal edildiğini ifade etti. Anayasal değişiklik için geçerli olan sandalye sayısına da dikkat çeken Baran “ Milli irade çaresiz değildir, gerekirse ara seçimle yeterli çoğunluk sağlanabilir” ifadelerini kullandı. 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği HDP Kapatılsın çağrısı üzerine, Optimar Araştırma Şirketi tarafından yapılan HDP Kapatılsın mı? anketine dikkat çeken Baran “İlgili araştırmada katılımcıların 66 sı kapatılması tarafında oy kullanmış. Ayrıca oy verenlerin 7 si HDP seçmeninden oluşuyor. Araştırma sonuçları da milli iradeyi gösteriyor. Anayasanın 78. Maddesi gereği ara seçim uygulanarak HDP’nin kapatılabileceğinin aktaran Baran, mecliste 30 koltuğun boşalması 3 ay içerisinde erken ara seçim kararı alınmasının önünü de açacaktır. Ağırlıklı olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Doğu ve Güneydoğu da  yüzde 60 çoğunluğa ulaşılması ise anayasal değişiklikleri yapma çoğunluğuna da ulaşmayı sağlar. Mevcut sistemde siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştıran düzenlemeler, HDP tarafından suiistimal edilmekte, Yüce Meclisimizde açıktan terör propagandası yapılmaktadır. Milli irade bu açık hainlik karşısında çaresiz değildir” ifadesini kullandı.

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Hukukçu Latif Cem Baran : HDP ‘nin Kapatılmasının Hukuki Yolu Açık - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen: “Öğrenciler ara tatile girdi ama sorunlar aynen devam” Başkan Arda: “Maşallah sizvarken AKP’ye gerek yok!” LG, OLED TV Kullanıcıları için Özel İçerik Uygulamasını Kullanıma Açıyor Milletvekili Sındır, “Dış politika bir hükümet politikası değil devlet politikası olmalıdır” HONOR IFA 2020’de yeni ekosistem ürünlerini tanıtacak Çaycı Hüseyin Alpaslan Özmol Coronavirüsü nedeniyle öldü iddiası olay oldu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır