Hükümeti de yerel yönetimi de göreve davet ediyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hükümeti de yerel yönetimi de göreve davet ediyoruz
Hükümeti de yerel yönetimi de göreve davet ediyoruz

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “21. yüzyılda insanlarımız halen içecek temiz su bulamıyor. Hükümetse bu duruma sessiz. İl yöneticilerimizi bir an önce göreve davet ediyoruz” dedi.

Bingöl Merkeze bağlı Çiçekdere Köyü Kuşluca mezrası sakinlerinin, yıllardır yaşadıkları su sıkıntısı için başvurmadıkları makam ve merci kalmadı. Artık hayvanlarına dahi içecek su bulmakta zorluk çeken mezra halkı bir an önce bu sorunun çözülmesini bekliyor.

İÇME SUYU YOK, YETKİLİLER SESSİZ

Yaşanan içme suyu sorunu hakkında açıklamalarda bulunan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yetkilileri göreve davet etti. Başkan Kızılboğa, “Yıl 2021 ancak henüz birçok mezra ve köylerimizde vatandaşlar içecek temiz su dahi bulamıyor. Birçok merciye şikayet edilmesine rağmen henüz bu duruma çözüm bulunmaması ise vatandaşları adeta çileden çıkartıyor. İlimiz Merkeze bağlı Çiçekdere köyü Kuşluca Mezrasında yaşanan su sıkıntısı da bunlara örnektir. Çeşmelerinden akan kahverengi su bu kadarda olmaz dedirtiyor. Vatandaşlar defalarca CİMER’e şikayet etmelerine rağmen henüz yaşadıkları yerde temiz suyun olmaması düşündürücü. Ne hükümet nede yerel yöneticiler bu durumla ne yazık ki ilgilenmiyor olması üzücü bir durum. Orada yaşayan vatandaşların varlığının unutulması düşündürücü. Özellikle de yerel yöneticilerin bu insanların dertlerine derman olması gerekirken partilerinin talimatı ile iş yapar duruma geldiler. Yöneticileri acilen göreve davet ediyoruz. Sizler bu insanların dertlerini çözmek zorundasınız. Bu insanlar sizlerden hizmet bekliyor. O makamda bulunmanızın tek sebebi görmezden geldiğiniz o vatandaşlara hizmet götürmektir. Vatandaşlar artık salgın bir hastalık ortaya çıkmasından korkar duruma geldi” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Hükümeti de yerel yönetimi de göreve davet ediyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kekik yağının içindeki öz Carvacrol virüslere karşı koruyor. Beren Saat Doğulu Kanyon AVM’deydi! 3. Anadolu’nun Kadın Gücü Yarışması ‘’Şans’’ temasıyla kadın üreticilerini çağırıyor Süper Loto’da şans İzmir, Gaziemir’e güldü Doğru Keşif ve Projelendirme, Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sağlıyor! İstanbul’da Sıfır Atık Belgesini almaya hak kazanan ilk iki otel Hilton Grubundan

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır