Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

IBM Cloud, il AMD EPYC işlemcileriyle çalışacak

Ana Sayfa » TEKNOLOJİ » IBM Cloud, il AMD EPYC işlemcileriyle çalışacak
IBM Cloud, il AMD EPYC işlemcileriyle çalışacak

Yoğun iş yükleri, donanım sunucuları ve çok oyunculu çevrimiçi oyunları barındırmak için ideal olan IBM Cloud Bare Metal Sunucularının 3.Nesil AMD EPYC 7763 işlemcilerini kullanacağı açıklandı.
 

AMD yaptığı açıklama ile müşterilerin zorlu iş yüklerini ve çözümlerini destekleyen IBM Cloud'un 3. Nesil AMD EPYC™ işlemcilerini seçtiğini duyurdu. 128 çekirdeğe, 4 TB'a kadar belleğe ve sunucu başına 10 NVMe sürücüsüne sahip olan bu yeni sunucular, AMD EPYC 7763 sayesinde kullanıcıların üst düzey, çift soketli performansa ulaşmalarını sağlayacak. Bu durum aynı zamanda çift soketli bir platformda IBM Cloud için bir ilk olacak.
 

IBM Cloud Başkan Yardımcısı Suresh Gopalakrishnan yaptığı açıklamada “Müşterilerimizin bilgi işlem gücü için yüksek talepleri var ve yeni 3. Nesil AMD EPYC işlemciler bize aradığımız yüksek düzeyde performans ve ölçeklenebilirlik sağlıyor. AMD ile işbirliğimiz, IBM Cloud müşterileri için bugünün ve yarının zorlu iş yüklerini, en iyi pazar performansını sunmak üzere, şimdiye kadarki en yüksek çekirdek sayılarını ve bant genişliğini sunmamızı sağlıyor" ifadelerinde bulundu.
 

AMD Bulut İş Grubu kurumsal başkan yardımcısı Lynn Comp ise “Düzenli olarak bilgi işlem yoğun iş yüklerini çalıştıran IBM Cloud müşterileri, 3. Nesil AMD EPYC işlemcilere yükseltme yaparak hız ve ölçeklenebilirlik konusunda anında fayda sağlarken, son kullanıcılar için güvenli bir deneyim sunmaya yardımcı olabilirler. IBM Cloud ile devam eden işbirliğimiz, bulut iş ortakları ve müşterileri için sorunsuz bir deneyim ve üst düzey çözümler sunarak AMD'nin pazardaki güçlü konumunu doğrulamış oluyor" dedi.
 

AMD EPYC 7763 işlemcisini kullanan IBM Cloud Bare Metal sunucuları bilgi işlem yoğun iş yükleri, sanallaştırılmış ortamlar, büyük ölçekli veritabanları ve daha fazlasını içeren çeşitli iş yükleri arayan müşteriler için tasarlanmıştır. Ayrıca yalın donanım sunucuları, çok oyunculu çevrimiçi (MMO) oyunları barındırmak için idealdir. Barındırma şirketleri, güvenilir bir platform için gereken düşük gecikme süresi (ping), performanslı işleme ve bellek ile yüksek bant genişliğine ulaşabilirler.

IBM Cloud'daki AMD EPYC 7763 kullanan çift soketli sunucu şu özelliklere sahip;
 

  • Sunucu başına 128 CPU çekirdeği

  • Maksimum 3,5 GHz'e kadar yükseltme (temel 2,45 GHz)

  • 4 TB'a kadar RAM ile soket başına sekiz bellek kanal desteği

  • Maksimum 20 TB bant genişliği

  • Güvenli bir önyükleme işlemi sağlayan gelişmiş bellek şifrelemesi

  • İki adet 10 GbE NIC'yi desteği

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

IBM Cloud, il AMD EPYC işlemcileriyle çalışacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Geleneksel güvenlik sistemleri dijitalleşiyor Ali Babacan: ‘Sayın Erdoğan ve krizlerin ortağı Bahçeli paradan attığımız altı sıfırı yeniden eklemeye kararlı’ Masumlar Apartmanı yine zirvede! Cironun yüzde 65’i ihracattan Okula Yardımcı Hangi Özel Dersler İlgi Görüyor? DFDS Akdeniz İş Birimi, Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini hizmete sunarken, lojistik sektörünün ve iş dünyasının liderleriyle buluştu

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Beyaz Haber Ajansı

Gözlem TV - Tüm Hakları Saklıdır